Matematik Mühendisi Maaşları

Matematik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Senelerden beri var olan ve hayatın her alanında ufak tefek de olsa karşımıza çıkan bir bilim dalı varsa o da matematiktir. Matematik mühendislerinin maaşları ve yaptıkları işler de bu doğrultuda ilgi gören konulardandır. Matematik mühendislerinin aylık gelirleri hakkında konuşacak olursak kamuda belirtilen mühendis maaşı ölçüsünde bir miktar olacaktır. Fakat özel bankalarda veya sigorta şirketlerinde matematik mühendisi gelirleri daha farklı olabilir. Matematik mühendisleri endüstri ve finansal alanda oluşan sorunların matematiksel yollarla çözülmesini sağlayan kişilerdir. Matematik mühendisliği matematiğin bir uygulama alanı olarak bilinmektedir. Dolayısıyla matematik mühendisi olmak isteyen kişiler matematiksel işlemler yapmaktan hoşlanan ve bu tür şeylere yatkın aynı zamanda da yetenekli kişiler olmalıdırlar. Matematik mühendisi olmak sayısal bir zeka gerektirir. Aynı zamanda çözümsel düşünebilme ve analiz yeteneğinin de baskın olması gerekebilir. Matematik öğrenmek bir yabancı dil öğrenmek gibidir. Size yöneltilen problemin ne dediğini anlamalı ve onunla onun dilinde konuşmalısınız. Onun konuştuğu dil ise sayıların dilinden başka bir şey değildir. Bu yüzden matematik mühendisleri sayıların dilinden anlayabilmeli ve çözüm odaklı düşünebilmelidirler.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük matematik mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan matematik mühendisleri farklı almaktadır.

Matematik Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap