Mekatronik Mühendisi Maaşları

Mekatronik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mekatronik mühendisliği son zamanların en çok duyulan mühendislik dalarından biri olup önü açık olan bir meslek dalı olarak bilinmektedir ve bu yüzden mekatronik mühendisi maaşı hakkında sıkça sorular sorulmaktadır. Mekatronik mühendisliği makine mühendisliği ile elektronik mühendisliğinin birleşiminden oluşur şeklinde tanımlar yapılmaktadırlar. Bu tanım mekatroniğin en kolay tanımları arasında yer almaktadır. Mekatronik mühendisliği bilgisayar donanımı, makine, elektronik ve yazılım konusunda gelişen teknolojinin doğurduğu açıklığı kapatmak amacıyla ortaya çıkmış mühendislik dalıdır.  Bütün elektronik aletlerin, mekanik aletlerin üretim ve denetim aşamalarında mekatronik mühendisleri yer alabilmektedir. Fabrikalarda yazılım şirketlerinde teknik servislerde kısacası elektriğin ve makinenin bulunduğu her alanda mekatronik mühendisi bulunmaktadır. Mekatronik mühendisleri hem kamu alanında hem de özel sektörde kolaylıkla iş bulabilmektedirler. Ve de önü açık denebilecek meslekler arasında yer almaktadırlar. Mekatronik mühendislerinin aylık kazançları konusuna değinecek olursak kamu sektöründe normal mühendis maaşları düzeyinde başlamaktadır. Özel sektörde ise şirketine göre maaşlarda büyük farklılıklar olabilmektedir. Mekatronik mühendisi maaş yelpazelerin gitgide genişlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük mekatronik mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan mekatronik mühendisleri farklı almaktadır.

Mekatronik Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2382 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

119 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2501 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap