Memur Maaşları Ne Durumda

Memur Maaşları Ne Durumda

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzün en gözde meslekleri arasında karşımıza çıkan memurlar herkes tarafında konuşulmaktadır. Özel sektörün iniş çıkışlarından sıkılan kişilerin devlete yönelmesi ilk olarak memuriyetle başlamaktadır. Memur maaşları hakkında kesin bir bilgi söyleme doğru olmayacak ve memur denildiğinde geniş bir mesleki kitlenin içinde barındığını söylemek gerekecektir. Devlet memurları içinde en düşük maaşları 2 bin ile başladığını ve bunun hizmet yıllarına paralel olarak artış gösterdiğini söylemeliyiz. Devlet memuru içinde öğretmende tutunda polis memur doktor ve mühendisler de yer almaktadır. 2016 memur maaşlarına bakıldığında 2/2 derecedeki mühendislerin 4.410, 11/1 derece mühendislerin ise 2.606 lira maaş alacakları açıklanmıştır. Devlet memuru öğretmenlerin maaşlarına bakıldığında 7/3 dereceli öğretmen 2.841, 7/1 dereceli kayman ise 2.860 lira maaş alacağı açıklanmıştır. Özel sektörde iş bulma imkanlarının kısıtlı olması ve daima çalışma olanağının sağlanamıyor olması çalışanları devlet memurluğuna iten en önemli nedenler arasında karşımıza çıkıyor. Memur maaşları, aynı meslekteki özel sektör çalışanına göre genellikle fazla olmakta ve çalışma şartlarındaki rahatlıkla göze çarpmaktadır. Memur maaşları 2016 yılında yaşanan enflasyon ile doğru orantılı bir zamma tabi tutulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Astsubay Üstçavuş Maaşları başlıklı makalemizde astsubay üstçavuş aylık maaş, astsubay üstçavuş kaç para ve astsubay üstçavuş maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap