Memur Şoför Maaşları

Memur Şoför Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Şoförler geniş çalışma olanakları ile dikkatimizi çekiyor. Ülkemiz genelinde şoför kavramı oldukça geniştir. Şoför kadrosu altında çalışanların maaşları genel idare hizmetleri kapsamı altında değerlendirilmektedir. Devlet memurları başlığı altında en az maaş alan kesimin şoförler olması dikkatleri şoför maaşlarının 2016 yılında ne kadar olacağına çevrildi. Derece ve kademelerine bakılarak şoförlerin maaşları hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olacaktır. Kamu kuruluşlarında hizmet veren şoförlerin derecelerindeki artış maaşlarına belirgin olarak yansımasa da evlilik ve çocukluluk durumlarına göre maaş farklıkları dikkatimizi çeken diğer unsurlar arasında yer alıyor. Şoför kadrosunda görev yapan çalışanların eğitim düzeyleri de maaşlarına yansımaktadır. Hal böyle olunca lisans mezunu olan şoför ile lise mezunu şoför arasında maaş farklılıkları gündeme gelmektedir. Memur şoför maaşları ne kadar 2016 yılında şoförlere uygulanan enflasyon zammı tartışmalara konu olmuş ve hükümetin şoför maaşlarında belirgin artış yapmaması çoğu çalışanı geleceklerine dair kaygılara sürüklemiştir. Şoför maaşlarına uygulanan zammın yıllara göre artışlarına bakıldığında karşımıza çıkan tablo şoförleri tedirgin ediyor.

Memur şoför maaş memurlara gelmiş olan 2016 senesi için %6+%5 zamdır. Kümülatif olarak %11.3 olarak maaşlara yansımadı oldu. Şoför kadrosunda görev yapan çalışanın maaşı aşağıda yer almıştır. Burada dikkat etmenzi gereken konu çalışan kişinin evli – bekar – eğitim durumu ve kaç senedir görev yapıyor olmasıdır. Bu durumlar maaşın oluşmasında bize en büyük yardımcı olacaktır. Önlisans şoför memur maaşları 2680 TL olurken, lise mezunu  ortalama 2510 TL maaş almaktadır.

Memur şoför maaşları 2016 senesine ait Temmuz ayından itibaren geçerlidir. Ocak 2017 ve Temmuz 2016 maaşları açıklamıştır. Önlisans mezunu maaşıdır. İncelerken bu durumu dikkate almanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Net maaşlardır. Ön lisans mezunu kadrolu şoför maaşlarıdır.

Memur Şoför Maaşları

Aktif Maaş

2680 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

134 TL (%5)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2814 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap