Meslek Maaşları

Meslek Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülkemizde binlerce meslek gurubu varıdır.  Meslek seçimi gerçekleştirilirken dikkat edilen en önemli etmenin meslek maaşları olduğunu söylemek oldukça yerinde bir tabir olacaktır. Meslek maaşları meslek seçiminde asıl etmen olmasa da seçimi etkilene ne önemli kilit noktalar olarak karşımıza çıkıyor. En yüksek maaşlı meslek guruplarına olan ilgi her geçen yıl artmaktadır. En yüksek maaşa sahip olan meslekleri sıralayacak olursa başarılı bir matematikçi ilk sırayı alacaktır. Matematik meslek gurupları içinde geleceğin en parlak ve ilginin en yoğun olacağı meslek gurupları arasında karışımıza çıkıyor. Meslek maaşları araştırması yapıyorsanız ikinci sırayı sigorta uzmanına bırakmalısınız. Geleceğin ödüllendirici mesleği olarak tanımlanan sigortacılık meslek maaşlarına dikkat edenler için ideal bir seçim olacaktır. Her mesleğin kendine göre zorlukları olacağını göz önün bulunduracak olursa sizleri fazla yormadan dolgun maaş kazandıracak meslekler içinde odyologu sayabiliriz. İşitme ve denge sorunu olan bireylerin tedavisinden sorumlu olan odyologlar geleceğin en parlak meslekleri arasında karşımıza çıkıyor. Ayrıca konuşma patologu da konuşma bozukluğu yaşayan bireylerin imdadına yetişen ve meslek maaşları en çok merak edilen guruplar içinde gözümüze çarpıyor.

Bir önceki yazımız olan Muhasebeci Maaşları başlıklı makalemizde ankara muhasebeci maaşları, devlette muhasebeci maaşları ve fabrika muhasebeci maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Meslek Maaşları

Aktif Maaş

2050 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

102 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2152 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap