Metalurji ve Malzeme Mühendisi Maaşları

Metalurji ve Malzeme Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Metalurji ve malzeme mühendislerinin aylık gelirleri kamu alanında tüm mühendisliklerinin maaşlarıyla aynı seviyede başlamaktadır. Maaş miktarları çalıştıkları yıl ve gelebildikleri konumlar doğrultusunda değişmektedir. Metalurji ve malzeme mühendislerinin maaşları hakkında özel sektörde net bir bilgi vermek zor olacaktır. Çünkü çalışılan şirketin veya fabrikanın büyüklüğüne ya da işleme oranına göre malzeme mühendis maaşı da değişecektir. Metalurji ve malzeme bütün mühendisliklerin temelini oluşturan bir husustur. Çevre, elektrik-elektronik, inşaat, makine, endüstri gibi diğer mühendislik dalları da malzeme bilimi görmekte ve malzeme esas alarak çalışmalar yapmaktadırlar. Üniversitelerin ilk ya da ikinci sınıfında bu malzeme bilimi dersi her türlü mühendisliğe verilmektedir. Yani malzeme kimyası dediğimiz şey mühendislik için oldukça önemlidir. Tabi malzeme mühendisleri diğer mühendisliklerden çok daha derin bir şekilde malzemeyi analiz etmektedirler. Diğer mühendislikler için malzeme bir araçken malzeme mühendisliği için bir amaçtır. Malzeme mühendisleri malzemeyi belli gruplara ayırarak incelemeye alıp daha sonra bu malzemelerin nerelerde hangi şartlarda ve nasıl daha az maliyetle kullanılabileceğini analiz etmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük metalurji ve malzeme mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan metalurji ve malzeme mühendisleri farklı almaktadır.

Metalurji ve Malzeme Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap