Meteoroloji Mühendisi Maaşları

Meteoroloji Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Meteoroloji mühendisleri maaşları kamu ve özel sektörde farklıdır. Meteoroloji mühendislerinin aylık gelirleri net şudur şeklinde bir ifade vermek zordur. Bu sorun tüm mühendisliklerde vardır denebilir. Sadece yaklaşık değerlerden bahsedilebilir. Meteoroloji mühendislerinin gelirleri de tecrübeyle ve kendini geliştirmişlikle değişebilir. Meteoroloji mühendisi demek atmosferi her türlü yönüyle inceleyen mühendisli dalı demektir. Atmosfer olaylarını incelerler ve atmosfer olaylarının yeryüzündeki etkileri hakkında da araştırmalar yaparlar. Meteoroloji mühendisleri aynı zamanda geniş coğrafi alanlarda basınç, nem, sıcaklık, yağış gibi yönlerden değişimlerini incelemekle görevlidirler. Buldukları sonuçları bu yönden harita verileri haline dökerler. Bunların yanı sıra hava durumu tahminlerinde bulunurlar. Ülkemizde şu anda gerek özel sektörde gerek ise kamu alanında meteoroloji mühendisi açığı bulunmaktadır. Bu yüzden önü açık bir meslek olarak nitelendirilebilmektedir. Çalışma sahaları giderek artmaktadır. Hem devlette hem de özel sektörde iş bulabilmektedirler. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Tarım Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Türk Hava Yolları gibi kurumlarda meteoroloji mühendisleri kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük meteoroloji mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan meteoroloji mühendisleri farklı almaktadır.

Meteoroloji Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Taşbaş dedi ki:

    bölüm mezunuyum, nerede çalışabilirim

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap