Milletvekili Maaşları

Milletvekili Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzde konumları ile oldukça tartışılan milletvekilleri ne kadar maaş alıyor? Son zamanlarda milletvekilleri maaşları oldukça konuşulmuş ve 2016 Türkiye büyük millet meclisi bütçesi oldukça konuşulmuştur. 2016 bütçe tasarısının açıklanmasında sonra milletvekilleri maaşlarının ne kadar olacağı sorusu akıllarda soru işaretleri bırakamaya başlamıştır. Milletvekilleri arasında en çok maaş alan cumhurbaşkanlarının maaşlarının ne kadar olacağı ile merakla beklenen sorular arasına karışımıza çıkmıştır. 2016 yılını gerekli zam sonucunda cumhurbaşkanı maaşının vergi kesintileri çıkarıldığında net 29 bin lira olacağı açıklamasında bulunulmuştur. Tabii ki bu rakam cumhurbaşkanı için geçerliydi. Peki, şuan mecliste görev yapan milletvekillinin maaşları ne kadar? Oldukça merak edilen bu sorunu yanıtı 2016 yılı için 16 bin lira olarak belirlenmiştir. Şuan görev yapan milletvekillerinin çoğunun emekli olduğunu düşünürsek, hem milletvekili maaşların hem de emekli milletvekili aylığının olduğunu belirtmek isteriz. Emekli olmuş milletvekililer halen görevde ise alacakları ücret sadece çalışan milletvekillerinden farklı olarak 23 bin liraya kadar yükselebilmektedir. 2016 yılında milletvekillerinden çalışan kesim %7 oranında bir zamma tabi tutulurken emekli ve çalışmaya devam eden milletvekillerinin ise %9,5 oranında zam aldığını söylemek doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Astsubay Üstçavuş Maaşları başlıklı makalemizde astsubay üstçavuş aylık maaş, astsubay üstçavuş kaç para ve astsubay üstçavuş maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Milletvekili Maaşları

Aktif Maaş

16.850 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

842 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

17.692 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap