Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Maaşları

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye’nin en önemli güvenlik birimleri başında yer alıyor. Burada görev yapan personellerin maaşları hakkında bilgi vereceğiz. MİT Maaşları hakkında bilgi vermeden önce kurum içerisinde bir çok birim vardır. Her kişinin hayalleri arasında kesinlikle bu kurum vardır. Onurlu ve gurur verici bir işe girmek isteyen kişilerin ilk tercihi arasındadır. Polis, uzman, uzman yardımcısı, istihbarat uzmanı, dil uzmanı, bilişim ve teknoloji uzmanı, büro görevlisi, sekreter gibi başlıca sayabiliriz. MİT başvurusu yapmak için resmi internet üzerinden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ülkemizin önemli güvenlik birimleri arasında olduğunu daha önce bahsetmiştik. Burada görev yapan çalışanların 644 sayılı kanuna tabi olduğunu belirtelim. Başbakanlığa direk olarak bağlıdır. 1965 yılında kurulmuştur. İnsanların çalışabilecekleri en iyi devlet kurumları arasında başı çekiyor. Türkiye’nin hemen her ilinde görev yapabilirler. Sosyal imkanlarını incelediğimiz zaman senelik izinleri vardır. Bölgesine göre değişmekle birlikte lojman + sosyal tesisler gibi imkanları vardır.

İnsanların merak ettikleri mit maaşları ne kadar alıyor sorusudur ? Aşikardır. Aşağıda yer alan maaşları aylık ücretleridir. Maaşlar üzerinden ikramiye vardır. Ortalama maaşları 5 bin TL civarındadır. 1 ay tek maaş, 1 ay çift maaşdır. Örnek vermek gerekirse; Ocak ayında 3 bin TL + Şubat ayında 6 bin TL : ortalaması 4,5 bin TL’dir. Doğu ve güney doğuda bu maaşlar üzerine ekstra 500 TL ile 1000 TL fark olmaktadır. En düşük personel maaşıdır. Uzmanlık derecesine kıdemine göre değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

İkramiyeler vardır. Ortalama maaşları 5 bin TL civarındadır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Maaşları

Aktif Maaş

2890 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

144 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3034 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. alireza aslani dedi ki:

    ben ali reza aslanı 1976 dugmo ırandan galdım bır jınayat raporu yazacagam.1ya2 sana önce 4ya5 kışi .bır kadını almış evlarina göturmöş yardım icin ama ona tcız etmiş ve kadın bagıb va cagırıb one arabaynan şehir dişna guturmiş kan araba da trtişb ve öne otobanda arabadan dişare atmişlar,kişlarin adlare behnam akhondi,sohyl paşai, reza paşai ,comhur,onlardan reza paşai soc soyladi ve jomhur turkyede va sohyl abd gidi va behnam da abd gidi ama şimdi istanbula geri gelmiş.benim cep tel 05376917654 4levant kervan hotelde kaliuyrom ben zizin hitmatinizdem.olursa yuz yuz da konuşa biliriz.soclularin 2kişi şimdi istanbulda,

    1. --c--- dedi ki:

      Whatsappınız varmı

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap