Motor Öğretmeni Maaşları

Motor Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Öğretmen maaşları arasında otomotiv yani motor öğretmeni herkesin yakından dikkatini çeken bölümler arasındadır. Yeni atanan otomotiv öğretmeleri ne kadar maaş alıyor soruna yanıt bulabilmek adına bazı araştırmalarda bulunduk. Teknik öğretmenlerine olan ihtiyacının artması ve meslek liselerindeki öğrenci yoğunluğunun gençliğin mesleki eğitime yöneldiği en açık göstergesidir. Kısa yolandan meslek sahibi olmak olarak adlandırılan meslek liseleri öğrencilerine geniş iş imkanları sunmaktadır. Meslek lisesinde eğitim verecek öğretmenlerin kalitesi de son derece önemli olup, öğrencilerin nitelik kazanması için son derece gereklidir. Meslek liselerinde motor bölümü de ilginin yoğun olduğu bölümlerden birisidir. Motor bölümüne olan ilginin artması bölümlerde öğretmen açığını yaşanması berberinde getirmiş ve son yıllarda mesleki öğretmen atamalarında bir artış yaşanmıştır. Motor öğretmeni maaşları ise ders saatlerine paralellik gösterecektir. Yarıca eğitimcinin hizmet yılı da maaşını belirleyen önemli etkenler olarak karşımıza çıkıyor. Motor öğretmeni maaşlarında eğiticinin evli olması aile geçim indiriminden yararlanmasını beraberinde getirmektedir. Ayrıca çocuklu olan öğretmenlerin maaşlarının da diğerlerinde farklı olacağını belirtmek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Lise Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşı ne kadar, lise öğretmenler maaş karşılığı kaç saat derse girer ve meslek lisesi öğretmeni maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Motor Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2862 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

143 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3005 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap