Mübaşir Maaşları 2016 – 2017

Mübaşir Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mübaşir maaşları ne kadar? Devlet memurları arasında karşımıza çıkan mübaşirler gerek çalışma ortamlarının rahat olması gerekse maaşlarının cazip gelmesi ile son zamanların en çok tercih edilen meslek gurupları arasında karşımıza çıkıyor. Mübaşirler ne kadar maaş alıyor? Sorusu ise bu meslek ile ilk defa karşılaşanların akıllarına gelebilir. Mübaşirler adalet bakanlığı ve saraylarında görev yapan, sanık tanık ve çeşitli kişilerin bağırılarak çağrılmasında görev alan memurdur. Mübaşir maaşı çalışma saatlerine ve mübaşirin kademesine göre değişiklik göstermektedir. Mübaşir olarak ne kadar maaş alacağınız hakkındaki sorulara kesin ve net bir yanıtın bulunması için çalışma yılınızı, evlilik bekarlık durumunuzu ve çocuk sayınızı belirtmeniz de fayda olacak.

Adalet Bakanlığı Mübaşir Maaşları Ne Kadar ?

Adalet bakanlığı bünyesinde yer alana mübaşirler önemli bir görev icra eder. Konunun en altına bulunan tabloda Temmuz 2016 ve Ocak 2017 maaşlarına ilişkin net bilgileri bulabileceksiniz.

2016 -2017 mübaşir maaşları yapılan enflasyon zammı yüzleri güldürecek. Adalet bakanlığına bağlı çalışan memurlardan en az maaşı bulunan gurup içinde değerlendirdiğimiz mübaşirler, ek çalışma saatleri ile maaşlarında artış yaşayacaklar.

Diğer adalet çalışanlarına bakarak maaşlarının az olmasının yanında çalışma ortamlarının rahat oluşu mübaşirleri en çok tercih edilen memur gurupları içinde görmemizin asıl nedendir. Çalışma saatleri aşağı yukarı benzerlik gösteren mübaşirlerin çalıştıkları kurum gereği ek mesaiye kalma durumları da mevcut olacaktır. Çalıştıkları kurumun yoğun olması diğer kurumlarda çalışan mübaşirler ile kıyaslandığında aşrı bir maaş farkını beraberinde getirmez. Devlet memuru olmanın en kolay yollarından biri olan mübaşirliği kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Mübaşir Maaşları 2016 – 2017

Aktif Maaş

2347 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

70 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2417 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap