Mübaşir Maaşları

Mübaşir Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Memur gurupları içinde dikkatimiz çeken diğer bir gurup mübaşirler olmaktadır. Mübaşir maaşları adalet bakanlığında görev yapan memurlar içinde en düşük maaşlı gurupların içinde yer alıyor. Mübaşirler gerek adalet bakanlığı gerekse adalet saraylarında görev alarak davada gerekli olan tanık ve sanıkların çağrılmasında görevlidir. Mübaşir olmak isteyenlerin herhangi bir üniversitede eğitim almalarına gerek yoktur tek yapılaması gereken kamu personeli seçme sınavında 70 ve üzeri puan alarak gerekli yerlere başvurmak olacaktır. Mübaşir maaşları 2016 yılına gelinde %3 oranında bir zamma tabii tutulmuş ve bununla beraber net maaşları aşağıda ki tablo da yer almaktadır. Mübaşir maaşları ne kadar sorunun genel yanıtı bu şekilde olup, maaşlarda yaşanan değişiklikler ise çalışma yılları, evli ve çocuklu personel farklılıkları ile belirlenmektedir. Mübaşir maaşlarına 2016 yılında asgari geçim indirimi eklenmiş ve evli, çocuklu personellere ayrıcalık tanınması amaçlanmıştır. Fakat bekar ve evli mübaşir arasında aylık maaş farklı 80 lira ile sabit kılınmış ve çocuk başına gerekli zam miktarı ayrıca eklenmiştir. Adalet bakanlığının kadrolu personeli olarak karımıza çıkan mübaşirler 2017 yılında gelecek olan zam oranını merak etmekte ve bu oranın geçen yıla nazaran yüksek olmasını temenni etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Maaşları başlıklı makalemizde milletvekili maaşı, milletvekili maaşı kaç para ve milletvekili maaşı ne kadar 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Mübaşir Maaşları

Aktif Maaş

2236 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

111 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2347 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap