Müftü Maaşları 2016 – 2017

Müftü Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak çalışan, müftü maaşları hakkında 2016 ve 2017 yıllarına ait Ocak Temmuz maaşlarının net rakamları açıklandı. Buna göre il ve ilçelerde bulunan müftülüklerde görev yapan personellerin aylık ücretleri aşağıda gibi oluştu. Buradan müftü maaşları ne kadar sorusuna net yanıt vermiş olacağız. Bilindiği üzere din hizmetleri ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Taşra da ise bu hizmetleri müftülük birimleri ilgilenmektedir. Merkez illerde il müftüsü, ilçelerde ilçe müftülükleri vatandaşlara dine dair bilgiler vermektedir. Hac ve umre işlerinin yürütülmesi, dini vecibelerin işleyişi gibi bir çok din konularında çalışmalarını yürütmektedirler. Müftülük birimlerinde çalışan vaiz, düz memur (vhki), imam, vekil (gelmeyen kişinin yerine din hizmetlerini yürütmek, vekil vaiz, vekil imam gibi), müftü yardımcısı ve müftüden oluşmaktadır. Burada çalışan personellerin maaşları kendi arasında ufak farklılıklar göstermektedir. En düşük maaş alan ve kıdem bakımdan en az kıdeme sahip vhki olarak bilinen düz memurdur.

Müftülük vhki maaşları : Gelen ve giden evrakların kontrollü sağlar ve bilgisayar ortamına aktarır. Gerektiğinde birim amiri tarafından bu evrakları ilgili birimlere gönderilmesini sağlamak görevlidir. Maaşı 2800 TL civarındadır.

İlçe müftü maaşları : İlçede dini hizmetlerin yürütülmesinde en yetkili birimdir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gelen emirleri uygular, cuma hutbelerini imamlara dağıtma gibi işleri vardır. Kıdem, evli – bekar gibi farklılıkları göz ardı ederek 3500 TL civarında maaş alırlar.

Müftü ve vaiz maaşları: Vaizler din hakkında insanlara bilgi verir. Medreseler, camiler yerlerde din hizmetlerini yürütürler. Maaşları ise 2900 TL civarındadır.

Müftü yardımcısı maaşı: Müftülüklerde müftülerin yardımcılarıdır. Genel işleri ile onlarda da ilgilenir. Ortalama 3200 TL maaşları vardır.

İl müftü maaşları : İl müftülük din hizmetlerinin yoğun olarak yaşandığı yerlerin başında gelmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı ile gelen tüm emirler buradan ilçe müftülüklerine gönderilir. Ortalama 3900 TL civarındadır.

Burada yazılan maaşlar Temmuz 2016 itibariyle ele geçendir. Ocak 2017 için %3 zam, Temmuz 2017 için ise %4 zam verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap