Mühendis Maaşları 2016

Mühendis Maaşları 2016

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mühendis denildiğinde aklımıza gelen onlarca mühendis vardır ve geleceğin mesleği olarak mühendislerin son derece başarılı işlere imza atacağı tahmin edilmektedir. Meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurların başında mesleğin geleceğe dair planları ve bulunduğu noktanın düşünülmesi yer alıyor. Bunu düşünen insanların meslek seçimi genellikle mühendislikten yana olmakta ve en çok tercih edilen meslek grupları içinde mühendislik baş sıralarda yer almaktadır. Mühendis maaşı ne kadar olacağı ise en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Mühendis maaşları 2016 yılına gelindiğinde son derece artmış ve bu artış paralele olarak mühendislerin çalışma imkanlarına da çeşitlilik katılmıştır. Mühendisler insanlığı geleceği adına son derece yararlı işler yapmak adına son zamanlarda kendilerini oldukça geliştirmiş ve her alanda karşımıza çıkmıştır. Bilgisayardan tutunda orman alanına kadar mühendislik çeşidinin olması, mühendislere olan ihtiyacın giderek artacağının en açık göstergesidir. Hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip olan mühendis maaşları ne kadar olacak sorusunun cevabı ise mühendis türüne ve çalışma olanaklarına göre farklılık gösterecektir. Mühendis maaşları verdikleri hizmet doğrultusunda artış gösterecektir.

Burada verilen maaş bilgileri Mühendisler Odası tarafından açıklanan rakamlardır. En düşük mühendis maaşı brüt 3300 TL'dir. Aşağıda belirtilen eski maaşın %32 vergiye kesilmiştir. (Sigorta primi ve gelir vergisi) + asgari geçim indirimi eklenerek toplam 2482,73 TL ulaşılmıştır.

Mühendis Maaşları 2016

Aktif Maaş

2359,20 TL

Verilen Zam

124,13 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,53 TL

Toplam Ele Geçen

2606,86 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap