Mühendis Maaşları

Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülkemizde mühendis kavram oldukça geniştir. Mühendis maaşları ise çalıştıklar alanlara göre farklılık göstermektedir. Mühendisler için devlet kadrosunu alım oldukça zor ve mühendis sayısına bakılarak oldukça azdır. Bu nedenle özel sektöre yönelen mühendisler daima kendilerini geliştirmeli ve iş imkânın genişletmek için alanın da uzmanlaşmayı hedeflemektedir. Özel sektörde iş bulma imkânını artırmak amacıyla yabancı dil bilgilerinin de geliştirme çabası içinde olan mühendisler için eğitim görecekleri okul son derece önemlidir. Özel sektörde iş bulma imkânını artıracak en önemli etmen mühendisin mezun olduğu okul olacaktır. Mühendis maaşları 2016 yılına gelindiğinde gerekli enflasyon zammı ile birlikte en çok zam alan meslek gurupları içinde karşımıza çıkmaktadır. Mühendis maaşı hakkında merak ettiğiniz soruların başında gelecek yıl ki zam oranları da yer almaktadır. Mühendisin iyi bir maaş alabilmesi için alanında uzmanlaşmış olması son derece önemlidir. İyi bir mühendis nerede ne yapacağını bilmeli ve kar zarar dengesini her zaman korumalıdır. Geleceğin en çok maaş alacak mühendis gurupları içinde bilgisayar mühendisliği ilk sıralarda yer alamsına rağmen son zamanların en özde mühendislik gurubunu uçak mühendisleri oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Yer alan maaş bilgisi Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından belirlenen en düşük mühendis maaşıdır. Net maaşlardır.

Mühendis Maaşları

Aktif Maaş

2218 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

116 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 .(Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2335 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap