Muhtar Maaşları

Muhtar Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Muhtar maaşları 2016 yılında muhtarların yüzünü güldüreceğe benziyor. Mahallerin ihtiyaçlarının giderilmesinden sorumlu olan muhtarlar, emekli bireyler en çok cazip gelen meslek gurupları arasında karşımıza çıkıyor. Muhtar maaşları ne kadar sorunun cevabını araştırarak makalemize başladık. Mahalle sakinlerinin her türlü ihtiyaç ve karşılaşılan sorunları karşısında ilk danışan kişi muhtarlardır. İkamet belgesi ve buna benze evrakların hazırlanarak mahalle sakinlerine verilmesinden görevli olan muhtarlar her mahallede bulunması gereken devler memurları arasında yer alıyor. Mahalle sakinlerinin sayısına göre muhtar maaşları belirlenmektedir. Muhtarın görev aldığı mahallede yaşana kişi sayısı arttıkça muhtarlara düşün görev artacak ve bu maaşlarına yansıyacaktır. Küçük yerleşim yerlerinde muhtar maaşı asgari ücrete kadar düşebilmekte iken büyük mahallelere gelindiğinde muhtar maaşı 2 bin Türk lirasını aşacak rakamlara ulaşmaktadır. 2016 muhtar maaşları geçen yıllara göre artış göstermiştir. Muhtar maaşlarının geçmişine bakıldığında her geçen yıl artış içinde olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Muhtar seçimleri her beş yılda bir yenilenmektedir. Mahalle sakinlerinin oyları ile muhtarlık görevine atanan kişiler beş yıl boyunca mahallenin eksiklerini giderilmesinde görev alır.

Bir önceki yazımız olan Mübaşir Maaşları başlıklı makalemizde adalet bakanlığı mübaşir maaşları ne kadar, adli mübaşir maaşları ve bayan mübaşir maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En düşük muhtar maaşıdır. Büyük şehir belediyesinde görev yapan muhtarlıkları maaşı bu rakamın üzerine en az %50 fazlasıdır.

Muhtar Maaşları

Aktif Maaş

1301 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

65 TL (%5)

Toplam Ele Geçen

1366 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap