Müzik Öğretmeni Maaşları

Müzik Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Müzik ruhun gıdasıdır. Çocuklarımızı küçük yaşlarda müzik ruhunun aşılanması son derece önemli olup bu anlamda ilkokullarda müzik dersleri verilmeye başlanmıştır. Müzik derslerinde yetenekli öğrenciler keşfedilmekte müziğe eğilimi olan çocuklar ise geliştirmeye çalışılmaktadır. Müzik derslerinin temel amacı çocuklarda bir müzik anlayışı geliştirmek ve derslerindeki başarıyı artırmak amacıyla ruhlarını beslemektir. Müzik öğretmenleri bu amaçla ilkokul ve orta öğretimlerde görev almakta ve maaşları ile en çok merak edilen eğitimci guruplarını oluşturmaktadır. Müzik öğretmeni maaşları 2016 yılına gelindiğinde enflasyon zammı ile bir miktar artış göstermiştir. Çalışma olanaklarının diğer öğretmenlere göre hafif olduğu düşünülse de bu ön yargının önüne geçilmesi adına ilköğretim müzik derslerine eşlik edilmesi ilk adım olacaktır. Müzik öğretmeni olabilmek için konservatuar müzik bölümünden mezun olunması gerekmekte ve buna ek olarak formasyon alımı şarttır. Müzik öğretmeni maaşı ne kadar sorusu ise daha çok gelecekte müzik öğretmeni olmak isteyen gençlerin dikkatini çekiyor.

Müzik öğretmenlerinin atama beklemesi her ne kadar uzun olsa da ülkemiz de bu alana yönelik (öğretmenli dışı) bir çok alternatif iş bulunmaktadır. Eğer mesleğini severek yaparsalar, gerçek anlamda bu işten ekmek yiyebilirler. Beste yazarlığı, şarkıcılık (pop-slow-türkü gibi), ses yönetmeliği gibi bir çok alternatif meslek icra edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Lise Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşı ne kadar, lise öğretmenler maaş karşılığı kaç saat derse girer ve meslek lisesi öğretmeni maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ortalama müzik öğretmeni maaşıdır. Bekar, evli, çocuk sayısı gibi durumlarda 50 ile 200 TL arasında değişmektedir.

Müzik Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2685 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

134 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2819 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap