Odyoloji Maaşları

Odyoloji Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son zamanların en çok ilgi duyunla meslek gurubu olan odyologların maaşları herkes tarafından merak ediyor. Yeni mezun veren bir bölüm olması gereği maaşlarının da son derece yüksek olması beklendik bir durum olarak karşımıza çıkıyor. 2015 yılında ilk mezunların işe başlamasıyla meraklı gözler odyolog maaşlarına çevrildi. Odyolog hakkında merak edilen sorulara yanıt bulmak adına iş hayatına yeni başlayan odyologlar ile röportaj yapma imkânına sahip olduk. Dört yıl süren bir lisans eğitimini ardından meslek hayatına atılan odyologlar mesleğin ilk görevlileri olarak kendilerini şanslı hissetmektedir. Mesleğin ülke genelinde yeni olması bazı konularda eksiklerin olacağını hatırlatsa da geriden gelen mezunların bu açığı kapatacağı kanısındayız. İşitme bozuklarını tedavisinde önemi bir rol oynayan odyologlar hastane ve rehabilitasyon merkezlerinde görev alabilmekte ve halk sağlığı için önemli bir konumda olduklarını hissettirmektedirler. Odyolog maaşları yedi bine kadar yüksele bildiği gibi bunun altında da seyretmektedir. Odyolog maaşları ne kadar olacak sorunun yanıtı ise mesleğe atılan bireylerin başarısı ile doğru orantılı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Odyoloji Maaşları

Aktif Maaş

2423 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

121 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2554 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap