Öğretmen Maaşları Ne Kadar Oldu

Öğretmen Maaşları Ne Kadar Oldu

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzdeki gençlerin mesleki anlamda yakından ilgisini çeken öğretmenlik maaşları ile herkes tarafında konuşuluyor. Öğretmen maaşları ne kadar olduğu 2016 yılında öğretmenler uygulanacak zammını oranı başta öğretmenler olmak üzere herkes tarafında merak ediliyor. Öğretmenlik çalışma olanakları açısından gerek tatil imkanın fazla olması gerekse yarım gün çalışmaları ile kamu personelinin en gözdesi durumda. Hal böyle olunca gençlerin öğretmenliğe yönelmesi ve genç öğretmen mezunu veren üniversitelerin çoğalması atamalara yansımıştır. Öğretmen alımları ile mezun öğretmenler arasında sayıca belirgin farklıklılar olmakta ve çoğu öğretmen kamu kurumlarında yerleşememekten yakınmaktadır. Öğretmen maaşlarındaki en belirgin farkı kamu ve özel sektörde farklıkları ortaya koymaktadır. Kamuda çalışan öğretmenlerin aşığı yukarı aynı miktarlarda maaş aldıkların görmekteyiz.

Fakat durum özel sektör çalışanları için geçerli olmuyor. Bazı özel sektör çalışmaları kamuda çalışan bir öğretinin aldığı maaşın yarısına tabii tutularak çalıştırılmaktadır. Bunun için öğretmenlerin kamu kuruluşlarında görev almaları hak ettikleri maaşlar karşılığında kutsal görevlerini yerine getirmelerine olanak sağlayacaktır. Öğretmen maaşlarının ne kadar olduğu ise öğretmenin hizmet yılı, evlilik çocukluluk durumlarına göre değişiklik gösterecektir.

Bir kaç dipnot ile bilgiler veriyoruz. Öğretmen maaşlarına ne kadar zam gelecek Temmuz 2016 yılından itibaren %5 oranında zam gelecektir. Örneğin Ocak 2016 için 3000 TL alan bir öğretmen Temmuz için ise 150 TL fark gelerek Temmuz 2016 – Ocak 2017 arasında maaşlarına 150 TL zam gelecek. Yine vergi diliminin %20 ile %27 arasında olduğunu belirtelim. Basit bir örnekleme yapmak gerekirse; Kasım 2016 yılı için 3150 TL maaşı alan bir öğretmen (%20 vergi dilimi) Ocak – Aralık yılı için senelik aldığını maaş 30 bin TL’yi geçerse ; vergi diliminiz %20’den %27’ye yükseliyor. Aylık %7 daha fazla kesinti yaşanıyor. Örneğimize geri dönersek Aralık 2016 yılı için 3150 TL yerine 220 TL eksik alarak 2930 TL net maaş alıyor.

Sonuç itibariyle temmuzda öğretmen maaşları ne kadar olacak sorusunu açıklamaya çalıştık. Özetle %5 zam geldiğini belirttik.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap