Okutman Maaşları 2016

Okutman Maaşları 2016

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Daha çok üniversitelerde görev almaktadırlar. Okutman maaşları ve okutmanların ne gibi sorumluluklara sahip olduğu merak edilen sorular içinde yer aldığından siz değerli takipçilerimiz için bu soruları cevaplarını araştırdık. Okutmanlar genellikle üniversitelerde görev alarak sayıca fazla olan sınav gurubunun optik kağıtlarının okutulmasında sorumludur. Okutman maaşları ne kadar sorunun cevabı ise son zamanlarda sizlerden en çok aldığımız sorular içinde yer almakta ve geleceğini meslek gurupları içinde dikkatimizi çeken okutmanlığı hızlı bir yükselişe geçeceği düşünülmektedir. Okutman maaşlarına bakıldığında çalışma saatlerine ve çalıştıkları ortam yoğunluğuna göre birbirinden farklılık göstermektedir. Bu farklıklardan ötürü okutman maaşı hakkında kesin ve net bir bilgi sahibi olmak mümkün değildir. Bu anlamda kesin bir bilgi vermenin doğru olmayacağını düşünerek okutmanların çalışma yıllarının maaşlarına olan etkilerini de makalemizde yer vermiş bulunmaktayız. Okutman maaşları 2016 yılına gelindiğinde ise gerekli enflasyon zammı ile karşımıza çıkmıştır. Enflasyondan her meslek gurubu gibi nasibini alan okutmanların gelecek yıl hangi zam oranı ile karşılaşacakları ise merak edilen sorular yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Okutman Maaşları başlıklı makalemizde doğuda okutman maaşları, okutman maaşları artacak mı ve okutman ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Okutman Maaşları 2016

Aktif Maaş

2678 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

133 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2811 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap