Okutman Maaşları

Okutman Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Okutman ülkemizde ihtiyacın fazla olduğu meslek gurupları içinde yer almaktadır. Okutman maaşları ise buna paralel olarak en çok merak ettiğiniz konular içinde karşımıza çıkıyor. Okutman maaşı diğer maaş tiplerine göre daha fazla ilgi görmenin yanında sizlerden en çok soru alığımız guruplarında başın yer alıyor. Okutman maaşları hakkında en çok merak edilen soru ise çalışma saatlerinin nasıl ve neye göre ayarlandığıdır. Okutmanlar çalıştıkları kurumlara göre çalışma saatlerinin ayarlandığı ve genellikle üniversitelerde görev alan meslek gurubu olmasında ötürü ne mesai saatlerinin çoğunlukla yaşandığı mesleklerin içinde yer alıyor. Okutmanlarda üniversitelerde sadece sınav haftalardan görev almamakla birlikte yapılan anket çalışımlarında okutulmasında görev alabilmekte çeşitli çalışmalarda görev alarak çalışma olanakların artırabilmektedirler. Okutmanların iş bulma olanakları ülke genelinde artan üniversitelere paralellik göstermiş ve çoğu araştırma görevlisi aynı zamanda okutman olarak çalışma fırsatı değerlendirmek istemektedir. Son zamanların en çok merak edilen sorusu 2016 okutman maaşları hakkında merak ettiğiniz soruları bizlere iletebilir ve kesin değerlere ulaşmak için okutman maaşları listemize göz atabilirsiniz.

Okutman Maaşları

Aktif Maaş

2678 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

133 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2811 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap