Optik Mühendisliği Maaşları

Optik Mühendisliği Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzde her alanda bulunan fiziğin bir alt dalı olan optik konusundan türemiş olan optik mühendislerinin maaşları ne kadardır? Optik mühendisleri ne gibi işlerle meşgul olurlar? Optik mühendisliği temel hedefi optik alanında teknolojik gelişmeleri takip edip bu konuda çalışmalar yürütmektir. Optik mühendisliği optik cihazlar sektörü ve bu sektörle endüstriyel ilişkiler arasındaki bağı kuran bir mühendislik dalıdır. Fiziğin alt allarından biri olan optikte hangi konular işlenmektedir diye düşünecek olursak bunları şu şekilde sıralayabiliriz. Öncelikle ışın ve ışık optiğin en önemli unsurlarındandır. Doğal ışık yapay ışık konusunda incelemeler yapılmaktadır. X-ray ışınları alfa, beta, gama ışınları gibi ışın türleri üzerinde de yoğun çalışmalar yürütülmektedir. Optik mühendislerinin başka bir ilgi alanı merceklerdir. Mercek kullanılan her türlü elektronik cihazla yakından ilgilenmektedirler. Işınlar ve merceklerden sonra gelen konu ise kırılmalardır. Işığın kırılması yansıması yayılması gibi alanlarda optik konusunun alt dalları arasına girmektedir. Çalışma alanları belli alanlarda yaygındır. Özellikle son dönemde sağlık alanında bu mühendisliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Optik mühendisi maaşları, optik mühendisi kazançları konularında yapılan araştırmalar yeterli düzeyde maaş aldıklarını göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Optik Mühendisliği Maaşları

Aktif Maaş

2.598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap