Orman Mühendisi Maaşları

Orman Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Orman mühendislerinin maaşları hakkında bilgiler verelim. Orman mühendisi maaşı ortalama maaş miktarlarının ne kadar üstündedir? Orman mühendislerinin gelirleri konusunda ne gibi değişimler yapılmaktadır? Orman mühendislerinin asıl görevi isimden de anlaşılacağı gibi ormanla ilgili her konuda rol almaktır. Orman mühendisleri ormanlık alanların saptanması konusunda görev alırlar. Doğal ormanları bulup koruma konusunda da görevlendirilebilirler. Aynı zamanda orman olmaya müsait alanları da korumakla ve bu arazilerin ağaçlandırılma çalışmalarında görev almaktadırlar. Bunların yanı sıra kullanılabilir ormanlık alanların işletilmesi alanında da yine orman mühendisleri devreye girmektedirler. Var olan veya sonradan o hale getirilmiş olan ormanların bakım ve gelişiminden de sorumludurlar. Orman mühendisleri aynı zamanda erozyon, sel, deprem gibi doğal afetlerle mücadele konusunda da özellikle ağaçlandırma çalışmaları ön planda olmak üzere daha birçok faaliyette görev almaktadırlar. Aynı zamanda orman hayvanlarının yaşam alanlarını korumak onları hayvanlar için daha uygun hale getirmekle de uğraşabilirler. Ormanda bulunan su kaynaklarının bulunması, bulunan su kaynağının temiz tutulması gibi konularla da ilgilenmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Orman Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2,598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap