Otel Aşçı Maaşları

Otel Aşçı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Lezzetli yemekler yapmakla görevli aşçılar ne kadar maaş alıyor? Aslına bakılacak olursa yemek yapmak bir sanattır ve bu sanatın profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektir. Ülkemizde en gözde meslek grupları arasında karşımıza çıkan aşçılık yer yıl yeni aşçılar yetiştirmek için kurslar vermektedir. Aşçı olabilmenin ilk kuralı aşçılık eğitiminin profesyonel kişiler tarafından alınmış olmasıdır. Aşçılık eğitimi veren kurs ve okullardan mezun olmak kamu kurumlarında aşçılık yapmak için başvururlar için yeterli olacaktır. Hastane, otel ve okul gibi aşçı ihtiyacının fazla olduğu devlet kurumlarındaki aşçı açığı, genç aşçılar için bir fırsat haline gelmiştir. Üniversite mezunun işsiz olduğu bir ülkede aşçılara sunulan iş imkanlarını genişliği birçok kişiyi aşçılığa yönlendirmiştir. Başta da belirttiğimiz gibi aşçılık profesyonellik gerektirmektedir. Aşçılığın sadece yemek yapmaktan ibaret olmadığının farkında olarak yemeğe sevgisini ve sanatını da katan aşçıların dünya çapında tanınmış kişiler olduğunu söylemek mümkün. Aşçı maaşları çalıştığı kuruma ve hizmet yılına bağlı olarak değişmektedir. İşinde başarılı bir aşçının maaşının tahmin edilenden daha dolgun olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Otel Aşçı Maaşları

Aktif Maaş

4500 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

500 TL

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

5000 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap