Otomotiv Mühendisi Maaşları

Otomotiv Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Otomotiv mühendisi maaşları hakkında merak edilenler yazımızın devamında yer almaktadır. Otomotiv mühendislerinin maaşları özellik son dönemlerin en çok sorulan sorularındandır. Otomotiv mühendis maaşı denince akla büyük miktarlar gelmektedir. Fakat bu her mühendis için geçerli değildir. Normal mühendis maaşlarıyla aynı oranda başlamakta olan otomotiv mühendisi maaşı çalışılan şirkete göre büyük ölçüde değişebilmektedir. Otomotiv mühendisleri genellikle özel sektörde iş bulabilmektedirler. Fakat şu an ki durum her ne olursa olsun ülkemizin işinde uzman otomotiv mühendislerine ihtiyacı vardır. Otomotiv sanayisi konusunda dışa olan bağlılığımızın kesilmesi ve ülkemizin artık araba üretimi konusunda üst seviyelere gelmesi beklenmektedir. Bu açıdan bakıldı zaman bu alanda oldukça eksik olduğumuz görülmektedir. Otomotiv mühendislerinin görevlerinden bahsedecek olursak makine mühendisinin görevlerine çok benzemektedir. Otomotiv mühendisleri otomobil, motosiklet, kamyon, traktör gibi kara araçlarının projelendirme aşamasında görevli olan mühendislerdir. Aracın üretim aşamasında kontrolünün sağlanmasından ve güvenli bir hal almasından sorumludur. Parçaların üretim ve denetimi konusunda üstün rol oynamaktadırlar.  Kısacası otomotiv sanayisinin her alanından ve her aşamasında görev alabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Otomotiv Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2.598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap