Paramedik Maaşları 2016

Paramedik Maaşları 2016

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Paramedik mesleği son zamanlarda oldukça popülerleşmiş ve ambulanslarda ilk yardım ekibine yardımcı olabilecek düzeyde eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Paramedik olmak isteyen bireylerin sağlık meslek lisesi Paramedik bölümü ve ya meslek yüksek okullarının Paramedik bölümlerinde mesleğin amacına dair eğitilmiş olmaları gereklidir. Son zamanların en çok tercih edilen meslek gruplar içerinde gözgüme çarpan Paramedik, atamalar yönünden de son derece şanlı olan sağlık personeli gruplarının içindedir. Paramedik maaşları tartışmalara konu olabilmiş ve bu denli merak edilen Paramedik maaşı diğerini de sağlık personellerine oranla bir tık fazla olabileceği düşünülmüştür. Paramedik maaşları 2016 yılına gelindiğinde artan enflasyon oranlarına doğru orantılı olarak artış göstermiş ve son yılların en yüksek zammı ile karşılaşmıştır. Paramediklerin çalışma saatleri ve tatil günleri diğer sağlık personellerince istenen tarzda olması ise paramediklere olan rağbeti artıran niteliklerin başında yer alıyor. Paramedik maaşları ne kadar sorununa en açık yapılan anket çalışmalı sonucunda alınacaktır. Paramedikler ilk yardım ekibi ile birlikte çalışarak pratiklik kazanan sağlık üyeleri arasında dikkat çekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Anestezi Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizde anestezi tekniker maaş, anestezi tekniker maaşı ve Anestezi tekniker maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirimi eklenmiştir. (Bekar : 123,5 TL) Döner sermayeye oranla %5lik sapma payı vardır.

Paramedik Maaşları 2016

Aktif Maaş

2312 TL

Verilen Zam

115,6 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Toplam Ele Geçen

2427,6 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Volkan Türk dedi ki:

    paramediklerin maaşları yetmiyor

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap