Petrol ve Doğalgaz Mühendisi Maaşları

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Petrol mühendisi maaşları mühendislik maaşları arasında en çok merak edilenler arasındadır. Çünkü ülkemizde bu mühendislik yeni yeni gün yüzüne çıkmaktadır. Petrol mühendisliği ülkemizde petrol ve doğalgaz mühendisliği olarak da bilinmektedir.  Dolayısıyla petrol ve doğalgaz mühendislerinin maaşları da sık sık araştırılmaktadır. Petrol ve doğalgaz mühendisi ne iş yapar soruları da kafalara takılanlar arasındadır. Petrol ve doğalgaz mühendisleri petrol kaynakları arama ve petrol üretimi gibi alanlarda görev almaktadırlar. Aynı zamanda doğalgazın dağıtılması ve dağıtıcı alt yapının oluşturulmasında da etkin rol oynamaktadırlar. Petrol ve doğalgaz mühendislerinin gelirleri oldukça yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Çünkü bu alanda çok fazla uzman kadro bulunmamaktadır. Bu mühendisler ihtiyaçtan daha az bulunmaktadır. Sektörde açıklıklar gözükmektedir. Petrol mühendislerinin iş sahaları gitgide genişlemektedir. Dünya çapında petrole olan ilgi giderek artmaktadır. Ülkemizde de petrol ve doğalgaz rezervlerine yönelim günden güne artış göstermektedir. Petrol ve doğalgaz mühendisliği bölümü az üniversitede bulunmaktadır. Eğitimleri 4 yıl sürmektedir. Belli başlı üniversitelerde olduğu için tercih yaparken iş bulma ve para kazanma korkulan bir meslektir. Ama petrol mühendisi maaşı oldukça yüksek rakamlara ulaşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2,598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap