Psikoloji Öğretmeni Maaşları

Psikoloji Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Rehber öğretmeni olarak karşımıza çıkan, temel eğitim öğreticilerini çeşitli psikolojik sorunlarını çözülmesinde yardımcı olan psikologlardır. Psikoloji öğretmeni olmak için lisans düzeyinde PDR bölümün bitirilmiş olması gerekmekte ve aynı zamanda formasyon eğitiminin de tamamlanması şartı vardır. Psikoloji öğretmeni maaşları ülkenin her bölgesinde aşağı yukarı aynıdır ve her öğretmen gurubunda olduğu gibi coğrafi konum maaş farklıkları oluşturmamaktadır. Ataması son derece fazla olan psikoloji öğretmenlerine anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde ihtiyaç büyüktür. Öğrencilerin başarılı olabilmeleri için ruh sağlıklarının düzgün ve sorunsuz olması son derece gereklidir. Öğrencilerin her türlü sorunun paylaşabileceği bir destekçi niteliğinde rol oynayan psikoloji öğretmeni okullarda son derece önemli bir konumda karşımıza çıkıyor. Psikoloji öğretmeni olmak isteyenlerin son derece sabırlı ve çocuk psikolojinden anlayan bir kişiliğe sahip olması gerekmektedir. Psikoloji öğretmeni maaşları 2016 yılına gelindiğine gerekli enflasyon zammına tabii tutulmuş ve zam oranı %5 olarak belirlenmiştir. Bu oran memurlara yapılan zamdır. Aşağıda ki tablo psikoloji öğretmen aylık maaşları verilmiştir. Maaşların hesaplanmasında asgari geçim indirimi bekar kişiye göre eklemiştir. Güncel olarak 2016 yılı bekar : 123,5 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan Lise Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşı ne kadar, lise öğretmenler maaş karşılığı kaç saat derse girer ve meslek lisesi öğretmeni maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Psikoloji Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2862 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

143 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3005 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap