Rehberlik Öğretmeni Maaşları

Rehberlik Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Rehberlik öğretmeni olmak isteyenlerin PDR bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. Lise, ortaokul, ilkokul, ana okulları ve kreşlerde rehberlik öğretmenlerine olan ihtiyaç büyüktür. Rehberlik öğretmeni maaşları ek dersler ve nöbetler ile artış gösterebilmektedir. Rehberlik öğretmenlerinin asıl Psikolojik danışman ve rehberlik öğretmeni olmasının yanında lise ve anaokulunda hizmet veren eğitimcilerin maaşlarında farklılık olmayacaktır. Rehberlik öğretmenlerinin maaşını yükseltecek tek etmen ek ders alımı olacaktır. Ek derse sayısının maksimum değeri aylık için 72 saat belirlenmiş ve hiçi bir rehberlik öğretmenin bunu aşması söz konusunu olmamıştır. Rehberlik öğretmeni çalışma olanakları diğer öğretmenlere göre daha rahat ve kolay gibi görünmektedir. Diğer branşlardan farklı bir maaş değerlendirmesi bulunamayan rehberlik öğretmenlerinde tek avantaj ders saatlerinin diğer branşlardan daha az oluşudur. Rehberlik öğretmeni maaşları 2016 yılında gerekli enflasyon zammına tabii tutulmuş ve öğretmen kademesine bağlı olarak artış göstermiştir. Hizmete yeni başlayan rehberlik öğretmenleri belli bir kademeye geldiklerinde maaşlarında bir artış söz konusu olacak ayrıca ek dersler ile maaşını artırma avantajları da söz konusu olacaktır.

Rehberlik öğretmenleri çoğu zaman aile sorunları çözen ve öğrencinin psikolojik olarak rahatlamasını sağlayan kişilerdir. Onların girecekleri sınavlarında stres ve problemlerinin atlatmasında yardımcı olmaları gibi bir çok yararı vardır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her okulda en az 1 tane bulunması gerekmektedir. Rehberlik ve psikolojik destek uzmanı da denilebilir.

Rehber öğretmenlerin maaş karşılığı ders saati haftalık 10 – 20 saat arasındadır. Çoğunlukla kendi odalarında öğrenci sorunlarının çözülmesi gibi işlerle ilgilenirler. Bazen ise okul aile birliği toplantılarına katılırlar ve sosyal sorumluluk projelerinde bulunurlar.

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde psikoloji bölümü maaşları, psikoloji maaş ve psikoloji maaş durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Rehberlik öğretmeni ortalama maaşıdır. Ek ders hariçtir.

Rehberlik Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2,598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

130 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2728 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Esra dedi ki:

    bu maaşları beğenmeyen işi bırakabilirler milyonlarca asgari ücretli çalışan var bu maaşları almak isteyen

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap