Rektörlük Maaşları

Rektörlük Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Üniversitelerde rektör maaşları herkes tarafından merak edilmektedir. Rektör maaşı hakkında yaptığımız araştırmalarda görev aldıkları üniversitelere göre rektörlerin maaşlarında farklılıklar olduğunu saptadık. Öğrenci sayısı fazla olan büyük şehirlerde başarısı ile adını duyurmuş üniversitelerdeki rektörün maaşlarının sanıldığı kadar olmadığını söylemekte fayda var. Tahmin edemeyeceğiniz rektör maaşları hakkında YÖK açıklamada bulunmuştu. Geçtiğimiz yıllarda yetmiş bin Türk lirasını bulduğu söylenen rektör maaşlarını düzenlenmiş ve maaş dağıtımında gerekli kurallara uyulması adına gerekli açıklamayı yapmıştır. Bazı üniversitelerde rektör maaşlarını bu denli ağız uçuklatıcı düzeyde olması döner sermayenin adil dağıtılmadığı fikirlerini ortaya sürülmüştür. Rektör maaşları 2016 yılına gelindiğinde YÖK’ün gerekli açıklamaları doğrultusunda düzenlemelerden geçmiş ve adil olduğu düşünülen şimdiki halini almıştır. Üniversite eğitim sistemini değişeceği hakkında çıkan söylentiler üzerine rektör maaşlarının da düşüşe uğrayacağı vurgusunda bulunulmuştur. Üniversitelerde rektörlük yapan kişilerin maşaları yeni düzenlemeye göre ve hizmet yıllarına paralel olarak aşağıdaki tabloda siz değerli takipçilerimiz için paylaşılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Profesör Maaşları başlıklı makalemizde bir profesör maaşı ne kadar, profesör brüt maaş ve profesör doçent maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Rektörlük Maaşları

Aktif Maaş

3578 TL

Verilen Zam

214 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2016

Toplam Ele Geçen

3792 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap