Resepsiyonist Maaşları

Resepsiyonist Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Resepsiyonistler otellerde görev alan ve müşteri memnuniyeti esasına hizmet veren kişilerdir. Günümüzde gerek tatil amaçlı gerekse ihtiyaç halinde kullanılan otelleri sayısı gün geçtikçe artmış ve resepsiyonistler de ülke genelinde itibar gören meslek gurupları içine kendini göstermiştir. Resepsiyonistlerin turizm odaklı merkezi yerlerde daha rahat iş bulduklarını belirtmek isteriz. Otellerde gerek yabancı gerekse Türk müşteriler ile gerekli diyaloglara girmelerinden ötürü yabancı dil bilgilerinin olması daha rahat iş imkanları sunulması açısında gereklidir. Otellerdeki yıldız sayısına göre resepsiyonistlerin maaşlarında değişiklikler görülecektir. Doğal olarak hizmet ve ilgini arttığı beş yıldızlı otellerde en yüksek maaşlara tabii tutulacağını belirtmek isteriz. Resepsiyonist maaşları ne kadar sorunun otel ve otelin bulunduğu şehre göre farklılık göstereceğini daha önceden söylemiştik. Turizm odaklı şehirlerde resepsiyonistlerin iş bulma olanaklarında daha geniş olduğunu belirtmekte fayda var. Otellerin gelişmesi ve müşteri memnuniyetini artırılması adına eleman sayısın artırması üzerine resepsiyonistlerin iş bulma olanakları da genişlemiştir. Resepsiyonist maaşları daha çok turizmler uğraşan bireylerin dikkatini çekmektedir. Bunun dışında yabancı dil alanında kendini geliştirmiş olan bireylerin de resepsiyonistliğe yöneldiği fark edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Raportör Maaşları başlıklı makalemizde gümrük raportör maaşları, raportör maaşları meb ve raportör maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Resepsiyonist Maaşları

Aktif Maaş

2280 TL

Verilen Zam

136 TL

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2016

Toplam Ele Geçen

2416

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap