Restoratör Maaşları

Restoratör Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mimarı restorasyon işleri ile ilgilenen meslek gurubu restoratördür. Eski mimarı yapıların onarılması adına gerekli işlemleri hazırlayan restoratörler ülkemizde hak ettiği konumda değiller. Çalışma ortamları ve imkânlarını zor olmasına karşılık maaşlarındaki düşüklük ile dikkat çeken en önemli meslek gurubu içinde restoratörler yer alıyor. Tarihi eserlerin türbelerin onarımın adına çalışmalarda bulunan mimarı restoratörler çalışma ortamlarına ve deneyimlerine göre maaşlarında değişiklik yapabilmektedirler. Mimarı restoratörlerde deneyim oldukça önemlidir. Devlet atamalarında son derece sınırlı olması mimari restoratörleri özel sektöre iten asıl sebepler arasında karşımıza çıkıyor. Özel sektörde ise deneyim ve başarının aranması maalesef ki çoğu restoratörün hüsrana uğramamalarını beraberinde getirmiştir. Restoratör olarak hem rahat etmek hem de çok para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş devlete atanmanın yollarını aramaktır. Restoratör maaşları devlete ve özel arasında bir uçurumun olduğun söylemek yerinde olacaktır. Mesleğini seven ve bu alanda başarılı olan restoratörler özel sektörde de emeklerinin karşılıkların alacaklarından emin olabilir. Yeniliklere açık bir mimari için restoratörlere gereken değeri verelim.

Bir önceki yazımız olan Resepsiyonist Maaşları başlıklı makalemizde orduevi resepsiyonist maaşları, ortalama resepsiyonist maaşları ve otel resepsiyonist maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Restoratör Maaşları

Aktif Maaş

2685 TL

Verilen Zam

161 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2016

Toplam Ele Geçen

2846 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap