Rusça Öğretmeni Maaşları

Rusça Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yabancı dil öğretmeleri arasında sayıları oldukça az olan Rusça öğretmenleri ne kadar maaş alıyor? Rusça milli eğitime bağlı okullarda okutulması zorunlu olan dersler arasında yer almadığı için özel sektörde etkinliğini görebileceğimiz diller arasındadır. Dünya genelinde Rusça dil bilenlerin sayısı olukça fazladır. Yurt dışında görev yapmak istiyorsanız ve yabancı dil gerektiren işlerde çalışmak istediğinizde sizden bilmeniz, istedikleri ilk üç dil arasında Rusçayı görmekteyiz. Bir İngilizce kadar gerekli değilmiş gibi görünüyor olsa da Rusça öğrenilmesi gerekli yabancı diller arasında karşımıza çıkıyor. Rusça öğretmeni sayısı ülkemiz genelindeki öğretmenler oranla oldukça düşüktür. Bu anlamda Rusça öğretmeni maaşlarının diğer branşlara göre farklılık göstereceğini belirtmek isteriz. Rusça öğretmeni maaşları çalıştığı kurum içinde değişiklik gösterir. Ayrıca özel ders verme olanaklarının da son derece fazla olduğu Rusça öğretmeni çeşitli yabancı dil kurslarında da görev alarak maaşlarına eklemeler yapabilmektedir. Tercümanlık ve çeviri işleri ile uğraşan bir Rusça öğretmenin normal öğretmenler ile kıyaslandığında maaş farklılık olacağını belirtmek isteriz. Rusça öğretmenin evlilik ve çocukluluk durumlarında da maaşlarında eklemeler yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Rusça Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

150 TL (%5)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3150 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap