Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Maaşları

Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sağlık meslek liselerinde mesleki derslerinin sağlıkçılar tarafından verilmesi kararı alınmıştır. Liselerde okutulan temel derslerin dışında mesleki dersler de yer alıyor. Bu dersler bilindiği üzere sağlık alanında olup bu eğitimin verimli geçebilmesi adına da formasyon almış sağlıkçıların dersler girmesi ön görülmüştür sağlık lisesi öğretmenleri maaşlarına bakıldığında aşağı yukarı diğer öğretmen maaşları ile aynı olduğunu görmekteyiz. Öğretmenlik sağlık çalışanları için oldukça makul. Gerek çalışma şartlarının sağlık çalışanına göre rahat olması gerekse okul tatillerinden faydalanma imkanın değerlendirmek isteyen sağlıkçıların formasyon alarak sağlık meslek lisesi öğretmeni olma çabalarını görmekteyiz. Sağlıkçı maaşlarının sağlık meslek lisesi öğretmenlerinden daha fazla olması ise bazı sağlık çalışmalarını öğretmenlik düşüncesinden uzaklaştıran asıl neden olarak karşımıza çıkıyor. Sağlık meslek lisesi öğretmeni maaşları öğretmenin hizmet yılına bağlı olduğu gibi evlilik ve çocukluk durumları ile de değişiklik gösteriyor. Sağlık meslek lisesinde hizmet veren öğretmenlerin ek ders imkanlarına da yararlanarak maaşlarında değişiklikler yapabildiğini söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3005 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3095 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap