Savcı Maaşları Kaç Lira

Savcı Maaşları Kaç Lira

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Savcılar hakimle ile birlikte adaletin temelini oluşturur. Savcı maaşı son zamanlarda en çok konuşan konular arasında olduğunda sıradaki yazımızda sizlere savcı maaşları hakkında bilgi vermek istedik. Savcılar görevleri gereği güvenilir ve başarılı kişilerde seçilmekte ve görevlerini tam anlamıyla yerine getirebilmeleri adına zor bir eğitim süreci ile karşı karşıya kalmış ve bunu başarmış kişiler arasında seçilmektedir. Hayatlarını adalete adamış savcıların ülke geneline bakıldığında yaptıkları görevin adaletli bir ülke olabilmek adına oldukça gerekli olduğu kanınsa varılmıştır. Savcı maaşları ne kadar sorusunun yanıtına gelindiğinde bu kapsamda devreye savcını kıdemi ve çalışma saatleri devreye girecektir. Hayatını adalete adamış başarılı bir savcı mesleki kariyeri adına yükselmeyi hak ederek maaşında buna paralel olarak yükseltecektir. Savcı maaşı 2016 yılına gelindiğinde diğer meslek gruplarına uygulana enflasyon zammından nasibini alarak bir miktar artış göstermişti. Her meslekte odluğu çalışanın yükselerek maaşını artırma imkanı savcılar içinde geçerli olup dolgun maaş isteyenler işlerinde başarılı olmak için ellerinden geleni yapmaları gerektiği vurgulanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Pilot Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde askeri pilot maaşları ne kadar, pilot maaş ve pilot maaşı thy hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

8. derecede bulunan savcı maaşıdır. 8/3 Derecesine aittir. 2 yıl görevli savcı maaşıdır.

Savcı Maaşları Kaç Lira

Aktif Maaş

5.638 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

281,9 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

5919,9 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap