Sekreter Maaşları

Sekreter Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sekreterlik beceri gerektiren meslek gruplarını içinde yer alıyor. Sekreter maaşları ne kadar sorunun en açık şeklini sizler için araştırmış bulunmakta ve sekreter olmayı düşünenler için yol gösterici olacağını düşündüğümüz sayfamızda yeni bilgiler edinmenizi sağlayacağız. Sekreterler genellikle şirketlerde görev alarak patron ile müşteri arasında bağın kurulmasın da yardımcı olan elemanların başında yer almaktadır. Sekreterlik için herhangi bir eğitim almanıza gerek duyulamadan bazı şirketler de mevcuttur yanı lise veya üniversite mezunu olmanız sekreterlik için yeterli olacaktır. Eğitim düzeyine bakılmıyor olması herkesin sekreter olabileceği anlamına gelmiyor. Sekreter olabilmeniz için başvuracağınız şirketin sizde aradığı özelikleri bünyenizde barındırıyor olmanız gerekmektedir. Sekreter maaşları ne kadar sorusu ise halk arasında en çok merak edilen soruların başında yer alıyor. Sekreterlik için aklınızda oluşturduğunuz bütün soru işaretlerinin yanıtına ulaşabileceğinizi düşünerek hazırlamış olduğumuz sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Sekreter maaşı 2016 yılına gelindiğinde diğer yıllara oranla zam miktarını bir tık daha artırmış gibi görünse de sekreter maaşları için asıl önemli olan çalıştığınız şirketin büyüklüğü olacaktır.

Peki,  sekreter maaşları ne kadar olmalı sorusuna yanıt verelim. Aşağıda genel itibariyle sekreter aylık maaşları verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Stajyer Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde stajyer maaş bordrosu, stajyer maaşı ve stajyer maaşı lise 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Genellikle asgari ücret ile çalışırlar. Ortalama bir sekreterin alacağı maaş aşağıda verilmiştir.

Sekreter Maaşları

Aktif Maaş

1978 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

99 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2077 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap