Silahlı Özel Güvenlik Maaşları

Silahlı Özel Güvenlik Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüz iş dünyasında özel güvenlik olabilmek oldukça kolaydır. Silahlı güvenlik maaşları bilgisini bu haberimizde öğrenebilirsiniz. Bu mesleğin maaşları ve sosyal imkanları hakkında insanlar karamsar bakmaktadır. Bu amaçla yazımızda özel silahlı güvenlik maaşı hakkında bilgi topladık. Bu bilgileri sizlere paylaşmak istiyoruz. Türkiye de 2000’li yıllarda ülkemize bankalar ile başlayan güvenlik personelleri devlet desteği ile 2007 yılına geldiği zaman özel güvenlik olarak yaygınlaşarak hemen her yerde karşımıza çıkar oldu. Her yer sıkça rastlayabildiğimiz bu sistemin avantajları ve dezavantajları vardır. Hem bunlarda bahsederek hem de özellikle silahlı güvenliklerin aldıkları aylıklar hakkında bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Ülkemizde sayıları her geçen artan ve tahmini olarak 1 milyonun üzerinde çalışan sayısı olan özel güvenliklerin bir çok sorunları vardır. Adı üzerinden de anlaşılacağı gibi özel sektör elindedir. Genellikle iş bulma konusunda sıkıntı çeken kişilerinde silahlı güvenlik için 21 gün eğitim ve  silahsız güvenlik için ise eğitim sonucunda güvenlik sertifikasıyla iş yapabildiği bir meslektir.

Bu mesleğin olumlu yanlarını şu şekilde sıralamak gerekirse;

– Özel güvenlik kısa sürede öğrenilebilen bir meslektir.

– Eğitim bilgisi oldukça düşüktür.

– İş bulma olanağı çok yüksektir.

Mesleğin olumsuz yönlerini göz önüne aldığımız zaman;

– Yerine göre yorucu çalışma saatleri vardır.

– Genellikleri maaşların ortalaması asgari ücrete yakın veya biraz üstündedir. (Özel kurum veya şirketler hariç)

– Sıkça işten çıkarmalar olabilmektedir.

– Vardiya sistemi olan yerlerde özellikle gece çalışmaları yorucudur.

– Geleceği zor olan bir meslektir.

Her şeyden önce mesleğin kendi içerisinde bir kaç birimi vardır. Düz olarak güvenlik görevlisi, ekip şefi, vardiya amiri ve güvenlik amiridir. Burada çalışan yere göre farklılıklar gösterir. Örneğin ekip şefi veya vardiya şefi olmaz da sadece güvenlik amiri olur. Maaşları arasında 100 TL ile 300 TL fark bulunmaktadır.

Silahlı güvenlik görevlisi maaşları – 1300 TL ile 1900 TL arasındadır. (Kurum veya şirketlere göre değişmektedir.) Kişi kurum bünyesinde çalışıyor ise fazla maaş alırken, özel sektör kapsamında görevini icra ediyorsa daha düşük maaşlar almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Maaşları 2016 - 2017 başlıklı makalemizde özel güvenlik, özel güvenlik elemanı maaşları ve özel güvenlik maaşları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Onur dedi ki:

  Merak ettiğim bir konu var;
  6 ay ne eğitimi veriliyor acaba ?
  Türk silahlı Kuvvetleri Jandarma Komando, Dağcı Komando 75 günde(2,5) ayda terörle mücadeleye personel yetiştiriyorken siz 6 ne eğitimi veriyorsunuz ?

  Çok fazla uzun bir eğitim süreci değil mi 6 ay ?

  1. Özel Güvenlik dedi ki:

   teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap