Sınıf Öğretmeni Maaşları

Sınıf Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Öğretmenlik kutsal meslekler arasında yerini almaktadır. Peki, bir sınıf öğretmeni kaç lira maaş alır sorusunu merak ediyorsanız, en düşük öğretmen maaşlarını sizlere bu konu da bilgiler verelim. Sınıf öğretmeni yıllardır popüler meslekler arasındadır. Bir öğrenci için öğretmen olmak, eskiden beri gelen bir alışkanlıktır. Bu sıra gelen öğretmen olma isteğiyle birlikte son yıllarda bu meslek artık yerini başka meslek dallarına bırakmıştır. Çünkü öğretmen atamalarında yaşanan sorunlardan dolayı, insanların bu mesleği tercih etme olasılıkları azalmıştır. Her sene 70 bin civarında öğretmen adayı mezun olurken atamaların 20 bin civarında kalması bu durumu ortaya koymuştur. Her yıl işsiz öğretmenler kervanına atanamayan öğretmenlerin bir yenisi eklenmiştir.

Ülkemizde öğretmenlik sadece Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak yapılan bir meslek değildir. Özel lise, kolej, dershaneler gibi bir çok alternatif olunmaktadır. Genel baktığımız zaman %80’lik kısmını kamu da görev yaparken %20’lik kısmı ise eğitim de özel sektörde iş bulabiliyor. Burada verdiğimiz bilgiler sınıf öğretmeni maaş olarak kamu da en düşük sınıf öğretmenin aldığı ücrettir.

Aşağıda paylaşılan maaş bilgileri güncel olup Ocak 2016 itibaren ele geçen çalışma ücretleridir.

Sınıf Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2.198,17 TL

Verilen Zam

133,90 TL (%5.77)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,53 TL

Toplam Ele Geçen

2.455,60 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap