Sözleşmeli Mühendis Maaşları

Sözleşmeli Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sözleşmeli mühendis maaşları ne kadar ? Tüm merak edilen soruları buradan öğrenebilirsiniz. Haberimizde tüm sözleşmeli mühendisler hakkında bilgileri ulaşabilirsiniz. Sözleşmeli ile kadrolu mühendis arasında ne gibi farklılıklar var ? İşte merak edilen detaylar…

Sözleşmeli Mühendis Maaşları Ne Kadar 2016 – 2017

Kadrolu mühendis ile sözleşme arasında sadece maaş farklılığı vardır. Kurumdan kuruma değişmekle birlikte yaklaşık %17 daha fazla almaktadır. (Kadrolu sözleşmeliye göre) Yaptıkları iş bakımından bir fark yoktur. Bir birim de çalışan 2 mühendisten birisi kadrolu diğeri sözleşmelidir. Kadrolu mühendis 3000 TL maaş almakta iken, sözleşmeli mühendis 2500 TL civarında maaş almaktadır. (Tüm durumlar aynıdır.) Evli, bekar, asgari geçim indirimi, tazminat gibi durumlar eşittir. Kurumlara yakından bakmak gerekirse;

Sözleşmeli ziraat mühendisi maaşları ne kadar ? Burada çalışan personel kamu güvencesi altındadır. Burada görev yapan personel 3000 TL’dir. Kurumların en çok tercih edilen kadroları arasındadır. Sözleşmeli personeller yaklaşık 3 – 5 sene içerisinde kadroya geçiş yapabiliyor. (Genel ekseriyette) Sözleşmeli çalışanlar iş güvencesi vardır. Kurum genellikle sözleşmesi biten personelin, yenilemesini yapar. Belediye sözleşmeli mühendis maaşları konusunda daha önce bilgi vermiştik.

Aşağıda sözleşmeli mühendis maaşları bordrosu açıklanmıştır. Yine burada verilmiş bilgiler, devlette sözleşmeli mühendis maaşları hakkındadır. Özel sektörde sözleşmeli çalışma tipine pek rastlanmaz. Bu sebeple burada yazılan rakamlar sadece kamu (devlet) personelleri maaşlarıdır.

Sözleşmeli mühendis maaş hesaplama programı şu şekilde hesaplanmaktadır. Çalışanın çıplak maaş + medeni durumu (bekar, evli, çocuk sayısı)  + toplu sözleşme ikramiyesi ( çıplak ücretler üzerinden hesaplanır.) + eş yardımı + ek ödeme bunlar gelirler. Diğerler tarafına baktığımız zaman gelir vergisi  (%15, %20, %27) + sendika kesintisi + damga pulu kesintisi + özel kesintiler (lojman gibi) yapılmaktadır.

Kamuda Sözleşmeli Mühendis Maaşları

Kurumların isimlerini tek tek yazmak istersek şu şekilde sıralarız. Enerji bakanlığı sözleşmeli mühendis maaşları, emniyet genel müdürlüğü sözleşmeli mühendis maaşları, DSİ sözleşmeli mühendis maaşları, İSKİ sözleşmeli mühendis maaşları, İBB sözleşmeli mühendis maaşları, il özel idare sözleşmeli mühendis maaşları, ASKİ sözleşmeli mühendis maaşları, Ankara Büyükşehir belediyesi sözleşmeli mühendis maaşları , Antalya büyükşehir belediyesi sözleşmeli mühendis maaşları, merkez bankası sözleşmeli mühendis maaşları, çevre ve şehircilik bakanlığı sözleşmeli mühendis maaşları, PTT sözleşmeli mühendis maaşları, TCDD sözleşmeli mühendis maaşları, TAGEM sözleşmeli mühendis maaşları tarım bakanlığı sözleşmeli mühendis maaşları ve SGK sözleşmeli mühendis maaşları daha yüzlerce kurum çalışanı yer almaktadır.

Merak ettiğiniz tüm maaş konularını bize sorun! Anında yanıtlayalım.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap