2017 Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

2017 Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sözleşmeli öğretmen maaşları, diğer bir adıyla ücretli öğretmenlik türüdür. Peki normal öğretmenlik ile farkı nedir ? Ne gibi sosyal imkanları vardır ? Maaş farklılık hangi kategoride nasıl olacaktır ? Merak edilen tüm kapsamlar haberimizde yer alıyor. Son günlerde haberlerde adından sıkça duyulan sözleşmeli öğretmenlik kavramı hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 5 sene sözleşme ile öğretmen alımlarıdır. Atanamayan öğretmenler arasında tedirginlik yaratsa da bazı kesimler tarafından bu durum hoş karşılandı. Normal öğretmenlik meslekleri ile farklı, adından da anlaşılacağı gibi kadrolu ve sözleşmelidir. 2011 yılında bu türden bir alım yapan bakanlık işe sözleşmeli olarak aldığı öğretmenleri kadroya geçirdi. Şimdi yapılacak olan sözleşmeli öğretmenleri de kadroya alacağı konusunda bir bilgi yok. Bu sözleşmeli kadroya alınacak öğretmenlerin maaşları en aşağıda bilgi notu olarak vereceğiz. Bunların dışında öğretmenleri merak ettikleri sorulara gelin yakından bakalım.

Ücretli öğretmen maaşları neden geç yatıyor, nedeni bankalardan kaynaklıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından maaş gününden 2 gün önce bankalara ödemeler geçer. Özellikle maaş ödemesinin hafta sonuna geldiği günlerde bu durumlar ile karşılanabilir.

Ücretli öğretmen işsizlik maaşı alır mı sorusunun yanıtını incelediğimiz zaman ise, cevabı hayır olacaktır. Nedeni ise, işsizlik maaşını hak edebilmesi öğretmenin için işsiz olması gerekmektedir. Ayrıca işsizlik maaşı olarak da daha öncede sigortalı bir işte çalışıyor olmanız şart. İstenmeyen sebeplerden dolayı işten çıkarıldınız ve iş aramanıza rağmen iş bulamıyorsanız, işsizlik maaşı alabilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmen maaşları ne kadar yeni yapılacak çalışma ile birlikte sözleşmeli öğretmenler 2200 TL taban ücret + 500 TL civarı ek ile başlangıç 2700 TL ile işe başı yapacaklar. Memur maaşlarına gelen zamdan da yararlanacaklar. Örneğin Temmuz 2016 da 2700 TL ile iş başı yapan sözleşmeli öğretmen Ocak 2017 de (memur zammı 2017 Ocak için %3) maaşına 81 TL zam gelerek Ocak 2017 2781 TL alacak.

Ücretli öğretmen maaşları ayın kaçında yatar normal şartlara göre her ayın 1 ile 10 arasında değişiklik göstermektedir. Ödemeyi yapan il veya ilçe bulunan Milli Eğitim Müdürlüklerinin Muhasebe bölümleridir. Gerekli bilgileri buradan rahatça öğrenebilirler.

Ücretli öğretmen ne kadar kredi çekebilir maaşı ile orantılı olduğunu belirtelim. Örneğin 2700 TL maaş alan bir öğretmen ortalama 100 bin TL civarında kredi kullanabilir.

Ücretli öğretmen ne kadar derse girer ise ortalama 120 ile 135 saat arasında aylık yoğun ders saati vardır.

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde psikoloji bölümü maaşları, psikoloji maaş ve psikoloji maaş durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap