Stajyer Maaşları Ne Kadar

Stajyer Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mesleki hayatına başlamadan önce alıma amaçlı yapıla stajlarda stajyerlere bir miktar ücret ödenmektedir ki bu her stajyer için geçerli olması da genelinde stajyerler ödenen maaşların çalışama saatlerine göre ayarlandığı açılması yapılmıştır. Stajyer maaşları çalıştığı gün başına asgari ücretten değerlendirilmektedir. Mesleğinizde daha başarılı ve ilk adımlarınızı daha sağlam atabilmek adına staj gördüğünüz birimlerde son aktifliği elde bırakmamanız sizler için olukça önemlidir. Stajyer maşaları 2016 yılına gelindiğinde asgari ücretteki artışa bağlı olarak artış göstermiş ve asgari ücret ile paralellik göstermeye devam etmiştir. Stajyerlerin dezavantajlarından birisi de ayak işlerinde de bakılabileceklerinin düşünülmesi olacaktır. Staja çıktığımız mercide sizin üstünüz konumunda bulunana kişilerin sizleri zaman zaman azarladığa tanık olabilirsiniz. Bunları fazla kafanıza takmamanız gerektiğini öğrendiğiniz takdirde stajlarınınız oldukça zevkli, geçebilir. Stajyer maaşı denildiğinde bazı stajyerlerin ücret almadıkları tartışma konularının başında yer almaktadır. O stajyerlerde staj yaptıkları merciler ders alanları içine girdiği düşünülerek ders saatlerinden sayıldığı için her hangi bir ücret ödemesi yapılamamaktadır. Bu kurumlar da daha çok YÖK ‘e bağlı olduğu de tespit edilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Spiker Maaşları başlıklı makalemizde futbol spiker maaşları, haber spiker maaşları ve ortalama spiker maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari ücretin net tutarının yüzde 30'undan az olamayacaktır. Bu maaş burada ki yasaya hesaplanmıştır.

Stajyer Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

390 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

20 TL (%5)

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

410 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap