Tarih Öğretmeni Maaşları

Tarih Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Tarih öğretmeni maaşları ne kadar ? Temmuz 2016 ve Ocak 2017 itibariyle kuruş kuruş hesapladık. Öğretmenlik mesleği kutsal meslekler arasındadır. Bir neslin yetişmesini için öğretmenler önemli bir rol oynar. Çocuk eğitimi ve gelecekti yaşamları için fikirler sunarak, onları mesleki yaşamlarında yapacakları işlerin temellerini atarlar. Peki bu derece önemli görev icra eden öğretmenlerin maaşları ne durumda ? Türkiye şartlarında öğretmenler senelik olarak 2016 yılı kümülatif %11.3 zam geldi. Öğretmenlerin bağlı oldukları sendikalar Memur sen ile Hükümet adına Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı tarafından imzalandı. 2017 yılı için ilk altınca ay %3 zam gelirken, ikinci altı ay için %4 zam kararı alındı. Merak edilen tüm sorular ve cevapları maasi.org sitemizde öğrenebileceksiniz. Öncelikle, tarih öğretmenlerinin maaş karşılığı okutacağı dersler sayısı haftalık olarak düzenlenmiştir. Aşağıda yer alan maaşı haftalık ders sayısına böldüğümüz toplamda maaş karşılığı ders sayısına ulaşmış oluyorsunuz.

Gelelim en önemli soruların başını çeken tarih öğretmeni ne kadar maaş alır sorusuna. Bu sonunun yanıtı en aşağıda liste halinde verilmiştir. 2015 maaşları ile 2016 maaşları arasında yıllık bazda %11.3 oranın da artış yaşanırken, ele geçen net tutar %7 civarlarında kaldı.(Yıllık bakıldığı zaman) Çünkü maaşın artmasıyla birlikte vergi dilimine hızlı bir şekilde giriş yapıldı. Verilen zamlar hızlı bir şekilde vergi olarak kesintiye uğradı.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Tarih Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3005 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3095 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap