TEİAŞ Mühendis – Tekniker – İşçi Maaşları

TEİAŞ Mühendis – Tekniker – İşçi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. kurumun personel maaşları hakkında bilgi ve detayları merak edenler için paylaşacağız. Kurumunda bünyesinde çalışan bir çok personel vardır. Mühendis, tekniker, teknisyen, işçi, büro memuru ve daha fazlasıyla çalışanlar vardır. Kurum, adında da anlaşılacağı gibi elektrik iletim ve dağıtım işleriyle ilgilenmektedir. Normal şartlarda ülke içerisinde dağıtım özel sektör elindedir. Ülkemizin özel sektörü elinde olan elektrik dağıtım için lisans verme, denetleme ve gerektiğinde rapor yazma yetkisine sahiptir. Ayrıca lisansız elektrik üretimi yapan kişilerin gerekli alt yapı çalışmaları yapılması yasal prosedürlerin yapılması işlemini yapmaktadır. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına bağladır. Kurumun resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre : Bakanlar Kurulu kararı ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (İletim A.Ş.) adı altında teşkil olunan İktisadi Devlet Teşekkülü’nün huku­ki bünye, amaç ve faaliyet konuları, organları ve teşkilat yapısı, Müessese, Bağlı Ortaklık ve İştirak ve İşletmeleri ile bunlar arasındaki ilişkileri ve ilgili diğer hususları düzenlemektir.

TEİAŞ Mühendis Maaşları – Kurumda düz olarak mühendis ve baş mühendis vardır. Baş mühendis olabilmek için belli yıl kurum içinde çalışmak gerekiyor. %10 kadar maaş farkına tekabül ediyor. Ortalama mühendis maaşları 3000 TL civarındadır.

TEİAŞ Tekniker Maaşları – Tekniker ve teknisyen statüsünde çalışan ön lisans mezunu ve lise mezunu olan kişilerdir.  2500 TL civarındadır.

TEİAŞ İşçi Maaşları – Kurumda çalışanların gerekli kanun gereğince işçi statüsünde çalışmaktadır. Tekniker, teknisyen, yardımcı teknisyen statüsünde olan kişilerdir. 2500 TL civarındadır.

TEİAŞ Memur Maaşları – 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olan kişilerdir. 3200 TL civarındadır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Maaşları başlıklı makalemizde tki avukat maaşları, tki daimi işçi maaşları ve tki maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap