Tekstil Mühendisi Maaşları

Tekstil Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Tekstil mühendisi maaşları ne kadar ? Mühendislik dalı ile ilgili tüm merak edilen konuları anlatacağız. Öncelikle tekstil mühendisi ne iş yapar ? Ülkemizde tekstil önemli yer tutmaktadır.  Türkiye’nin yapmış olduğu ihracatın yaklaşık %16’sını tekstil oluşturuyor. Hazır giyim ve kumaş ürünleri ilk sırayı alıyor. Türkiye de yaklaşık 40 tane mühendislik fakültesi bulunmaktadır. Bunlarda birisi de tekstil mühendisliğidir. Peki, tekstil mühendisliği maaşları ne durumda ?

Tekstil Mühendisi Ne İş Yapar ?

Tekstil mühendisi üretim hattından tutun da ürünün paketlemesine kadar sorumluğu olan kişidir. Peki, tekstil mühendisi devlette ne iş yapar ? Mühendislerin devlet kadrolarında çalıştıkları yerden bazıları ; Gümrük ve Sanayi Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Türk Standartları Enstitüsü ve Türk Silahlı Kuvvetleri gelmektedir. (Buradan tekstil mühendisi devlet kadroları verilmiştir. Sadece genelleme olarak alınmıştır.Bunların dışında kurumlarda olmaktadır.)

Tekstil mühendisi devlet memuru olarak ne iş yapar ?  Tekstil mühendisleri kamuda çalıştığı kurum/birime bağlı olmak üzere farklı işlere yapmaktadır.Gümrük ve Sanayi Bakanlığında görev yapan bir mühendis gümrük tekstil ürünlerinin incelenmesinde görev yaparken, Türk Standartları Enstitüsü de çalışan kişi, ürünün standartlara uygun olup olmadığı, içerisinde kanserojen madde kontrolüne kadar bir çok görevi vardır.

Tekstil mühendisliği iş olanakları arasından büyük sanayi kentlerin başı çekiyor. Kamuda çalışmak istemeyen kişiler buradaki büyük fabrikaları tercih ediyor.

Tekstil Mühendisi Maaşları Ne Kadar ?

Tekstil mühendisliği maaşları 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 – 2017 yıllarına göre dağılımları verilmiştir. Memur zamlarıyla birlikte artan maaşlar yaklaşık olarak 3100 TL sınırına dayandı. (Kamuda) Özel sektörde ise bilgi ve tecrübenin işin içerisinde girdiğini yeni başlayan bir mühendisin 2100 TL civarında maaş alındığını söyleyebiliriz. 2012 yılından beri memur zamlarıyla birlikte %3 + %4 artışları hesaba katarsak, 2012 yılında 2200 TL alan mühendis şimdilerde 3000 TL’nin üzerinde bir maaş alıyor. (Kamuda) Özel sektörde işi bilmesinin getirmiş olduğu birikimle bu maaşın üzerinde bir maaşlar iş başı yapıyor.

Tekstil mühendisliği iş ilanları maaş hakkında bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap