Telekomünikasyon Mühendisi Maaşları

Telekomünikasyon Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Telekomünikasyon mühendisi maaşları hakkında yapılan araştırmalar ideal maaşlar aldıklarını göstermektedir. Telekomünikasyon mühendisliği aynı zamanda haberleşme mühendisliği olarak da bilinmektedir. Telekomünikasyon mühendislerinin gelirleri de merak edilen konular arasındaki yerini almıştır. Telekomünikasyon mühendisleri haberleşme sektöründe bilginin iletilmesi, bir noktadan diğerine taşınması, bilginin işlenmesi ve saklanması konusunda çalışan kişilerdir. Aynı zamanda bu konuların gerçekleştirilmesi için gereken sistemlerin tasarım ve analizin yapan kişilerdir. Çalışma alanları oldukça geniş olan telekomünikasyon mühendisleri radyo, televizyon, internet gibi konuların bulunduğu her türlü alanda iş bulabilirler. Veri iletişim teknolojileri sistemleri, fiber optik, uydu haberleşme ve özel haberleşme, mobil iletişim gibi alanlarda bulunabilirler. Bu gibi alanlarda Telekomünikasyon sistemlerinin tasarımı, telefon şebekelerinin tasarımı,  iletişim standartlarının belirlenmesi gibi görevler üstlenebilirler. Telekomünikasyon mühendislerinin maaşları ve çalışma alanları hakkında çok fazla bilgi bulunabilmektedir. Telekomünikasyon mühendisleri özel şirketlerde de devlet sektöründe de iş bulabilmektedirler. Gelişen teknoloji sayesinde onların iş sahaları da hızla gelişmektedir. Özellikle son dönemlerde 4.5 G’ye geçilme projelerinde çokça ihtiyaç duyulan bir meslek dalı olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Telekomünikasyon Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2.598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap