Tercümanlık Maaşları

Tercümanlık Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Tercümanlık mesleğe dil bilmeniz gerektiren ve aynı zamanda diğer milletlerden insanlar ile kolaylıkla iletişim kırma becerisi kazanmış bireylerin yapabileceği bir meslek grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan araştırmalara göre tercümanlıkta en önemli kavramın dil bilinmesinin yanında anlatılmak istenene karşı tarafta kolaylıkla anlatıla bilme becerisinin kazanılmasıdır. Çünkü diller arsı birebir çeviri yapmak ve söylenenleri iletmek oldukça güçtür. Hal böyle olunca tercüman maaşları da herkes tarafında merak edilen konuların başında yer almış aynı zamanda 2016 tercüman maaşları ne kadar olacak sorusunun da cevabı dört gözle beklenmeye başlamıştır. Tercüman denildiğinde akala ilk olarak geniş yabancı dil bilgisi ve tercüman olmak isteyen bireylerin bu donanımlarına sahip olma becerisini en üst seviyede olması beklenmektedir. Tercüman maaşı son zamanlar yaşanan enflasyon oranları ile paralel bir artış göstermiş ve özel sektörde de kolaylıkla iş bulabilen meslek, gruplar içinde gördüğümüz tercümanlık maaşları tercüman olmak isteyen bireylerin en çok merek ettiği konuları kapsamaktadır. Meslek seçimde tercüman maaşına dikkat alan bireylerin tercüman maşaları ile ilgileri yakından takip edebilmeleri açısında bizleri talip etmelerini tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Sekreter Maaşları başlıklı makalemizde fabrika sekreter maaşları, hastane sekreter maaşları ve önlisans tıbbi sekreter maaşları forum hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Tercümanlık Maaşları

Aktif Maaş

2750 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

137 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2887 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap