Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları 2016 yılı itibariyle ne kadar ? Haberimizde 4 tip maaş türü hesaplayacağız. Ocak 2016, Temmuz 2016, Ocak 2017 ve Temmuz 2017 maaşlarını kuruşu kuruşa açıklayacağız. Tıbbi sekreter maaşları özel hastanelerde farklı olan ne durumda ? Özel ile devlet arasındaki en büyük fark ? İşte merak edilen tüm sorular ve yanıtları maasi.org farkıyla…

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterliği Ne İş Yapar ?

Bu bölümün ne iş yaptığından önce, bu meslek dalına nasıl sahip olunur. Kısaca bölüm sağlık tedavilerinde yapılacak işlemlerin raporlanması ve doktora sunulmasını ifade eder. Bir nevi sağlık sekterliği denilebilir. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapar. 2 yıllık önlisans mezunudur.

Hastanede tıbbi sekreter ne iş yapar ? Yukarıda ki tanımı ile ifade edilen işi icra etmektedir. Yine bu kapsamda önlisans tıbbi sekreter ne iş yapar ? tıbbi sekreterler ne iş yapar ? aynı işleri yapmaktadır. Yani sağlık sekreterliği denilmektedir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterliği Maaşları ?

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları 2012 – 2013 – 2014 – 2015- 2016 – 2017 yıllarına göre maaşları ne kadar değiştiği ve ne kadar bir zam farklılıkları geldiğini gelin birlikte inceleyelim. Tıbbi sekreterlik devlet maaşları üzerine yan ödeme + döner sermaye + tazminat eklenerek maaş bulunur. Hastanesine göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak kamu 2360 TL civarındadır. (Bekar personel, en düşük döner sermaye eklenmiştir.) Yoğunluğun büyük olduğu hastanelerde ise bu fark 200 – 300 TL artmaktadır. Sonuç itibariyle tıbbi sekreterlik aylık maaşı 2600 – 2700 seviyelerine gelmektedir.

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü maaşları yıllar içerisinde zamlar eklenerek şu anda ki hali alınmıştır. Temmuz 2016 itibariyle 2360 TL olan maaş, Ocak 2017’de gelen %3’lük zam ile 70 TL zamlanarak, 2430 TL’ye yükseldi. Tıbbi sekreterlik maaş durumu böyle iken özelde durum nasıl hesaplanıyor ?

Tıbbi sekreter maaşları özel hastanelerde farklılıklar göstermektedir. Çalıştığı hastaneye bağlı değişmekle birlikte 1500 – 2500 TL arasında net maaşların olduğunu belirtelim. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları özel hastanede yine bekar personel ve tazminatlar eklenmiş halidir. Kamuya göre ortalama %40 daha düşüktür. Kamunun sosyal imkanları daha fazladır.

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik mezun – memur maaşları farklı olarak geçtiğimiz senelerde %10 eklenerek şu anda ki mevcut durumuna gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap