Türkçe Öğretmeni Maaşı

Türkçe Öğretmeni Maaşı

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkçe ana dilimizdir. Türkçe öğretmeni maaşları son zamanların en çok merak edilen konular arasında karşımıza çıkmakta ve yapılan araştırmalarda en önemli kat sayıyla sahip Türkçe dersinin ne denli öğretilmesi gerektiği son yılarda değişiklik göstermiştir. Daha verimli eğitim verebilmek adına sadece öğrencilerin değil, öğrencilerin eğitimcileri öğrenenlerin de çeşitli seminerler ile eğitilmesi ülkemizde eğitime verilen önemin giderek artıyor olduğu gösteriyor. Türkçe öğretmeni maaşları 2016 yılına girmesiyle ders balına düşün ücret karşılığına bakıldığın bir hayli artış göstermiş ve hayatına öğretmeye adayan eğitimcilerin güzünü güldürmüş. Eğitim bambaşka bir olay olup para karşılığı için yapılamayacak meslekleri başında yer almakta ve rahatlık açısından değerlendirdiğinde ders saatleri aşılmadığı sürece oldukça rahat bir meslek olduğu söylenmektedir. Hele ki yarım gün çalışılması ve diğerlerine göre fazla tatilini olması bayanla için oldukça ideal bir meslek olarak görülmesini beraberinde getirmiştir. Türkçe öğretmeni maaşı ne kadar sorunun cevabına bakıldığın öğretmenlerin ders saatleri ve çalıştıkları okul farklılıklarına göre değişiklik gösterebilir.

Bir önceki yazımız olan Arapça Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde arapça öğretmen maaşı, arapça öğretmen maaşı ne kadar ve arapça öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

Türkçe Öğretmeni Maaşı

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap