Ücretli Öğretmen Maaşları 2016 – 2017

Ücretli Öğretmen Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ücretli öğretmen maaşları 2016 – 2017 yıllarına ait bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu konuda ücretli öğretmen maaşları hakkında net ele geçen açıklanmıştır. Buna göre; Temmuz 2016 ile Ocak 2017 zamları eklenerek net rakama ulaşılmıştır. Son yıllar MEB tarafından devreye giren ücretli öğretmen sistemi ile ilgili olarak sorulması gereken yüzlerce soru var. Burada sizlerden en çok sorulan soruları yanıtlayacağız.

Son zamanlarda haberde yer alan sözleşme öğretmen maaşları hakkında bilgi yazımızda detaylara dair ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Milli Eğitim Bakanın tekrardan sözleşmeli öğretmen alacağız açıklamasından sonra gözler öğretmen adaylarına çevrildi. Sosyal medya ikiye bölünen adayların bir kısmı sözleşmeli öğretmenliği savunurken, bir kısmı ise 5 sene sonra işsiz kalacağım korkusuyla bu sisteme temkinli bakıyor. Peki nedir bu sözleşmeli öğretmenlik ? Aldıkları aylık ücretlere ne kadar ? Görev süresi ne durumda işte merak edilen tüm sorular ve yanıtları maasi.org sitemizde…

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar ? Ocak – Temmuz 2017

Temmuz 2016 yılı itibariyle haftalık olarak 30 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı (4 hafta üzerinden) 1250 TL civarında bir rakama ulaşmaktadır. Ayrıca bu rakam üzerine kişi evli ve çocuğu var ise ekstra 100 TL ekleniyor. Burada verilen rakam bekar personele göre hesaplanmıştır. Sigorta primi aylık 20 gün üzerinden yatırılmaktadır. Yani ücretli öğretmen hafta içi çalışmış, hafta sonlar da izinli olarak gösterilmektedir.

Peki, ücretli öğretmen maaşları nasıl hesaplanır ? Bu konu hakkında detayları dikkat okumanızda yarar var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından işe alınan öğretmenler, maaşları haftalık çalışma saati üzerinden hesaplama yapılır. Yukarı örneğimizde izah ettiğimiz gibi, 4 haftada 1250 TL alan bir personel haftalık 30 saat üzerinden haftalık maaşı, 312,5 TL’dir. Bu rakamı da çalışma saati üzerinden hesaplarsak ; ücretli öğretmenin çalışma saati 10,4 TL olarak bulunmuş olur. (Temmuz 2016 verilerine göre hesaplanmıştır.)

Bulmuş olduğumuz saatlik ders ücreti, ek ders ücretli öğretmen maaşları üzerine de eklenmektedir. Yani haftalık 35 saat ders verene öğretmen, ekstra 5 x 10,4 : 52 TL fark almaktadır. İnsanların sormuş oldukları sorular arasında ücretli öğretmen maaşlarına zam geldi mi ? gibi sualler de yer almaktadır. Ücretli öğretmenler memur maaşlarından yararlanmaktadır.

Konumuzda bir çok soruya yanıt vermeye çalıştık. İşte en merak edilen sorular ve cevapları haberimizde. Ücretli öğretmen maaşları neden geç yatıyor, ücretli öğretmen maaşları ayın kaçında, ücretli öğretmen maaşları hangi bankaya yatıyor, ücretli öğretmenlerin işsizlik maaşı, okul öncesi ücretli öğretmen maaşları ve ücretli öğretmen maaş zamları gibi yer alıyor. Soru ve istekleri için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmen maaşları hakkında bu makalemiz aşağıda yer alan tabloda 2016 sözleşme öğretmen maaşları bilgisini öğrenebilirsiniz. 5 yıllık görev süresi olan bu öğretmenlik tipinde Milli Eğitim Bakanlığı ile sözleşme imzalanıyor. Daha sonra 5 yıl sonunda iş sona eriyor. Fakat geçtiğimiz yıllarda yapılan uygulama ile sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmıştı. Böyle bir uygulama olup olmayacağı hakkında adaylar temkinli.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ücretli Öğretmen Maaşları 2016 – 2017

Aktif Maaş

1300 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

52 TL (%4)

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

1352 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Nuray kurt dedi ki:

  Daha once calistigim okulda asgari gecim ucretim yatirilmadi bu konuyla ilgili gorusmeyi yaptigim halde aldiginiz maasun icinde dendi evliyim iki cocugum var fakat 120 saat ders verdigim halde 1200 tl aldim vergi kesiliyo falan dendi

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Ders saatlik ücreti 10,4 TL’dir. Sizin 120 saat üzerinde 1248 TL ödenmesi yapılması gerekmektedir.

    Yıllık kazancınız vergilendirilir. Bu kesintiye gelir vergisi denilmektedir. Yıllık kazancınız 12,600 TL’ye kadar %15 gelir vergisi kesinti yapılır. 12,600 – 30,000 arasındaki yıllık kazancı vergisi %20’dir. Ocak ayında aldığınız maaş ile Aralık ayında ki farklı olmaktadır.

   Saygılarımızla

 2. esra dedi ki:

  bakanım zam istiyoruz

 3. Maas dedi ki:

  Ucretli ogretmen yarı yıl tatilinde calistigi ayın ücretini almazmı bilgi verirseniz…

 4. baran ozkılıc dedi ki:

  ucretli ögretmenlik yapıyor esım haftada 30 saat.somestr ıncesı 300 tl maas aldı aarada bır ay var nerden baksanız.bır turlu anlayamadık sızce bır aylık donemde ne kadar kesıntı olurkı kar tatılı oldu 4 gun.hafta sonları 8 gun 18 gun kalıyor gerıye 18 gun ıcın nee kadar fıyat cıkar yardımcı olurmusunuz lutfen

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap