2017 Uzman Çavuş Maaşları

2017 Uzman Çavuş Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bel kemiği diye adlandırabileceğimiz uzman çavuşlar hakkında genel bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda uzman çavuş maaşları ile ilgili olarak genel bilgi sahibi olacaksınız. Maaşların belirlenmesin de bir çok etken vardır. Örneğin, memur katsayı artışından tüm memurlar dahil, uzman çavuşlar da yararlanmaktadır. Memurlara gelen %5’lik zam ile birlikte ortalama bir uzman çavuş maaşı 2900 TL civarında dayandı. Fakat doğu ve güney doğu bölgede çalışan uzmanlar, bu maaştan biraz daha yüksek almaktadır. Kendi arasında kıdem farklılıkları olmasına rağmen alt seviye ile (uzman onbaşı) üst seviye (kıdemli uzman çavuş) arasında 300 400 TL arasında fark bulunmaktadır. (Çalıştıkları bölgeler hariç) Peki, uzman çavuş maaşları ve tazminatları hakkında ne gibi haberler yer alıyor. Ne kadar süre çalıştan sonra kamuya direk olarak geçiş yapabiliyor ? İşte tüm merak edilen sorular ve yanıtları maasi.org ile sizlerle…

Uzman çavuş maaşı artıyor bu haber son yıllarda internet haber siteleri ve sosyal medya mecralarında dillenmeye başladı. Fakat artışın nasıl olacağı ve hangi uzmanın ne kadar zam alacağına dair net bilgi yok. Aşağıda yer alan maaş bilgisinden uzman çavuş aylığı yer almaktadır. Bilgi 2016 uzman çavuş maaşları aittir. Merak ettiğiniz özlük ve maaş durumlarını yorumlar bölümünden itebilirsiniz.

Maaşların oluşmasında etkenler ;

* Eş durumu (Evli – bekar)

* Çocuk durumu (Çocuk sayısı)

* Çalıştığı bölge (ekstra tazminatlar, Kıbrıs, Doğu, Ohal)

* Aldığı eğitim

* Çalıştığı birim (Komando gibi)

* Çalıştığı yıl (Derece – kıdem)

Ayrıca çocuklu veya bekar uzmanları maaşları değişmektedir. (Asgari geçim indirimden dolayı) Kıbrıs da görev yapan uzman maaşına ek olarak 500 TL fark ödenmektedir. ( Kıbrıs tazminatı ) Yine görev yapan uzman komando ise ek olarak 400 ile 700 TL arasında ekstra maaşın üzerine fark ödenmektedir.

Ekstra olarak ohal bölgesi olarak (doğu da görev yapması ve ohal ilan edilmesi ) durumunda uzman çavuş maaşları 5 bin TL üzerine bile çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Vaiz Maaşları başlıklı makalemizde diyanet vaiz maaşları, imam vaiz maaşları ve stajyer vaiz maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşağıda yer alan bilgi uzman çavuş maaşıdır. Taban ücret üzerine giydirmeler eklenmiştir. Ekstra tazminatlar eklenmemiştir. Görev yeri batıdır. (Kıbrıs tazminatı, doğu tazminatı, komando tazminat gibi)

2017 Uzman Çavuş Maaşları

Aktif Maaş

2898 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

145 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2017

Toplam Ele Geçen

3043 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap